Leden 2019

Moje 1. veganiny

21. ledna 2019 v 10:43 | Lilian |  Ze života...
Tak tento měsíc jsem oslavila moje 1. veganiny. Líbající

Rok jsem veganka a jsem moc spokojená! Úžasný


Cítím se na veganském jídle dobře. Jím mnohem pestřeji (víc zeleniny a ovoce, víc luštěnin), než když jsem se stravovala konvenčně. A taky objevuju nové věci jako právě x druhů čočky nebo fazolí, quinou, jáhly s pohankou, atd. Mám dost energie, i přestože spím málo a hodně přerušovaně (maminky co kojí taky co půl hodiny to znají Mrkající).

A jsem zdravá. Jako řepa Líbající, kterou mimochodem máme moc rádi na všechny způsoby a už se těším jak jí letos vypěstujeme tak 3x víc, protože loňská sklizeň byla za chviličku snězená. Spoustu bacilů na mě vůbec neskočí a nebo mám třeba jen rýmu (a že o nemoci s malými dětmi není zrovna nouze, zvlášť co Libuška začala chodit do školky).

Jinak samozřejmě si hlídáme co jíme.. A i to beru jako velké plus, protože vnímám teď naše jídlo jako vyváženější, plnější zeleniny/ovoce a méně průmyslově zpracované. Jíme hodně zeleniny, stačí nám vegan sýr asi 2 na měsíc, občas jogurt nebo ovesné mléko ke cornflakům (mimochodem makové/ovesné/kokosové mléko si často vyrábíme doma), pomazánky si děláme taky často doma (fazolové, hummus z cirny, vajíčkovou z tofu, houbovou). Samozřejmě jak je doporučeno tak si doplňujeme B12 v tabletkách. Jíme často luštěniny, hlívu, zelí, červenou řepu a mrkev, oříšky a semínka, relativně často máme i tofu/seitan/tempeh... Prostě věci - o kterých jsem než jsem se stala vegankou - vlastně vůbec neslyšela nebo je rozhodně běžně denně nejedla..