Rodiče dělají obláček energie ve kterém žije celá rodina

4. září 2018 v 16:55 | Lilian |  Ze života...
To jestli balancuju mezi zoufalstvím smíchaným s tragikomedií nejnemožnějších situací a pohodovým mateřstvím které si užívám s úsměvem není o mateřství ale o MNĚ.

To jestli se doma trápím rutinou, jsem zpruzelá a děti mrčí je o MNĚ.

Jen o mně!! I když je někdy těžké si to uvědomit a taky přiznat.


Já totiž vytvářím prostředí a záleží na mém nastavení, na mých vnitřních zdrojích. Zkrátka na tom, jak jsem se zvládla postarat sama o sebe a jestli jsem sama o sobě spokojená.

Když mám totiž prázdnou svoji sklenku (radosti, naplnění, spánku, ...), tak nemůžu naplnit ani sklenku někoho jiného!! Takže je prostě fakt mega důležité postarat se sama o sebe - tzn. pro mě např. to znamená, že jsem aspoň trochu vyspaná (kojící maminky ví co myslím :-)), zacvičím si, chvilku přečtu, nebo i taková "blbost" že si v klidu vyčistím zuby...

Takže když mám svůj pohár plný, můžu se postarat o druhé s radostí a láskou. Jinak je to rutina a "musím" protože některé věci prostě ještě neumí..A to je buď opruz nebo sranda a snaha se naučit novou věc.

Prostě a jasně.. přijde mi, že rodiče vytváří takový obláček pohody nebo nepohody a do toho se děti přidají. A podle toho se v té rodině taky všichni cítí a tak se tam žije. Buď je to pohodka a sranda, kde si všichni vyjdou rádi vstříc anebo je to musím, musím a spěchám, spěchám.

Život není černobílý a vše nejde vždy, ale mně tohle uvědomění moc pomáhá. Je to o mně.. Úžasný. V tom případě to totiž můžu ZMĚNIT!!!

A utírat rozlité pití můžu buď naštvaná a nebo v pohodce s úsměvem. A i to závisí na tom, jestli si čas s dětmi užívám, nebo jen zabíjím, protože bych radši byla někde jinde a dělala něco jiného.. A ony to cítí.. a taky to vrací..

Jak do toho zapadá mrčení třeba malé nevyspané pišišvorky? Jednoduše. Pokud jsem v pohodě já, zvládám to s úsměvem. Prostě nemá den, protože každý se někdy vyspí. Pokud nejsem v poho, rozčiluje mě to a tím víc je rozčilená ona, protože ji neberu jaká zrovna teď je a nejsem na ni a její potřeby nalazená...

Takže asi tak. Máte taky takovou zkušenost? Užíváte si čas s dětmi? A jaký vytváříte obláček? Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 4. září 2018 v 17:02 | Reagovat

fajn blog
ráda bych tě, pokud budeš mít zájem pozvala i na svůj :D

2 anniele anniele | Web | 7. září 2018 v 12:40 | Reagovat

[1]: Děkuju, určitě nakouknu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama