Září 2018

Naše zahradní dominanta - aneb meruňka přes půl zahrady

9. září 2018 v 14:14 | Lilian |  Ze života...
Naše milá dominanta zahrady. X-letá meruňka Líbající

Pohled který hned když ráno vykoukneme z okna pohladí duši! ...a je jedno jaké je roční období.

Letos nám obdarovala velkou spoustou plodů - něco jsme nasušili, něco zavařili, (nic jsme teda nevypálili, snád nám Jára Cimrman odpustí Smějící se) ... a dává nám taky stín v parném létě.. A Libuška se na ni pokouší vylézt Mrkající. Teď se o ni bojíme, protože už je stará (může mít tak 40 let?) a žerou nám ji nějací zatím ne-úplně identifikovaní broučci.. No snad tu ještě pár let bude..


Rodiče dělají obláček energie ve kterém žije celá rodina

4. září 2018 v 16:55 | Lilian |  Ze života...
To jestli balancuju mezi zoufalstvím smíchaným s tragikomedií nejnemožnějších situací a pohodovým mateřstvím které si užívám s úsměvem není o mateřství ale o MNĚ.

To jestli se doma trápím rutinou, jsem zpruzelá a děti mrčí je o MNĚ.

Jen o mně!! I když je někdy těžké si to uvědomit a taky přiznat.

Moje čokoládová výzva - sladkosti vstup zakázán

1. září 2018 v 16:00 | Lilian |  Ze života...
Takže jsem si řekla, v srpnu jdu konečně do toho!!!

Já která jsem nutelu během zkouškového bagrovala lžící denně.. A ta 3 kilová sklínka padla jako nic.. Kdy jsem měla čokoládu Milku na jeden den na odpo chuťovku ke kafi a ještě bych si dala... A zmrzlina, to byla moje slabost už někdy od 10 let, kdy jsem snědla tolik kopečků zmrzliny, že mě snad trumfnul jen Tata... Pravda mohla jsem si to dovolit. Moje tělo nenabíralo, takže z tohodle pohledu bylo jedno co jím. Ale že by to bylo něco super výživnýho to se asi říct nedá.

Cílem byl měsíc bez čokolády, tyčinek, zmrzliny, a prostě všech dalších sladkostí co si představíte. Jediné co jsem jedla sladkého byly datle, banány a doma pečené buchty - které jsem právě sladila kombinací datlové pasty/hrozinek a banánů.

Uvidím, co to se mnou bude dělat. Usmívající se