2,75 – 3 roky aneb naše Libuška hraje role, kreslí, užíváme si blbnutí :-)

13. července 2018 v 12:07 | Lilian |  Ze života...
Jsem zase ve skluzu, ale naštěstí si dělám poznámky, takže autenticita článku chybět nebude Mrkající. Hodně už je taky napsáno v průběžných článcích - 8. měsíc ve 4 - aneb Šári stojí s držením a zkoumá co může, 9. měsíc ve 4 aneb Šári sedí, kramuje a brblá … a my nespíme a taky 10. měsíc ve 4 aneb Šári leze do schodů, výletujeme a kapačky nás minuly o fous.
Ale tady ještě dopíšu nějaký specialitky Libušky. Holky naší úžasné, šikovné, veliké a přitom pořád malé holčičky.Usmívající se

Co Libušku mocně baví:
 • hrajeme různé role
- třeba, že jsem ježibaba a ona Mařenka (a pak volá na maminku, a já se změním v maminku a zachraňuju ji z pece
- na maminku a miminko - ona je maminka a staví mi věž, ptá se co bych ráda, čte mi knížku a ukazuje zvířátka, apod.. a já bořím a dělám dětské zvuky.. ona mě rozesmívá.. no a někdy si i přehodíme role Usmívající se, toto je oblíbená hra i s tatínkem
- na obchod - chodí s taškou a jakože nakupuje a platí penízkama (vybere nějaké kostičky a odpočítá si je dle ceny co řeknu - do 10 zvládne)
- na práci - II odchází do práce jako tatínek.. má batoh, mává mi, pracuje v koutě a pak přichází zpět a vítáme se
...myslím, že je to super přínosný a u něčeho i vidím, jak si tím něco vyrovnává/ujišťuje se. Většinou každou hru chce opakovat několikrát (i 10x). Já ji mám zachránit - ujišťuje se o mé lásce a o tom, že jsem tu pro ni. U miminkovské hry si odžívá Šári a to jak se s ní změnil chod v rodině, to že ona se taky může nechat takto opečovávat a že je normální se o miminko takto starat a že je to i hra pro ni - když staví věže pro mě… A tak no.

 • miluje kreslení - a občas mě dostane, co už zvládne nakreslit. Např. Jednou sama řekla, že nakreslí naši rodinu a na výsledek můžete kouknout zde Obrázek: Naše rodina - jak kreslí tříletá (to měla akorát měsíc před 3. narozkami), jinak kreslí domeček, strom, hady, sluníčko, auto, trávu.. Má ráda omalovánky i prostě čárancuje sama. Vodovky, pastelky, voskovky, fixy - to jsou naši kámoši :-)
 • baví ji nám pomáhat se spoustou věcí - vařit (umývá třeba brambory, míchá buchtu, vykrajuje mrkváčky, apod.), uklízet nádobí, vybalovat nákup, zapínat pračku, umývat nádobí s Tatínkem… (jen člověk holt musí počítat třeba s tím, že je těsto nebo voda ve větším radiu než obyčejně :-D)
 • jen tak blbnout - bafat na sebe, lechtat se, lehat si Tatínkovi na břicho, na oko se zlobit že mi dává jakože nevařené jídlo ze své kuchyňky.. no je toho tak milion na co ona pak hodí šibalský úsměv malé holky/andílka :-D
 • dál miluje knížky a čteme každý den (i teda tu hledací jaro - protože tu můžou s Šári zaráz, ta to vydrží), jinak holt držím knihu nahoře aby ji Šári nezdemolovala (někdy se jí to nelíbí, tak moc nepřečteme..)
 • stavění z lega, vyrábění - stříhání a lepení
 • panenky a panenky - nosit, uspávat, zavinovat, brát po obýváku na procházky, ..
 • houpání na koníkovi, skákání na pohovce, skluzavku, hraní na hoňku a schovku
 • chození ven na zahradu a na prolízačky to klidně několikrát za den :-) ..naštěstí s příchodem jara je to lepší..
 • VODUUUUU - kaluže, potoky, cokoli.. jak se tam dají házet kameny, tak je to super.. :-D
 • ostatní děti (má už kamaráda Františka - seznámili jsme se, když šli kolem a hráli si u nás na zahradě..nadšení oba) a taky v Klubíku - užívá si říkánky, tanec i překážkovou dráhu.. a je happy, když dojedou bratranci se sestřenkou.
 • "dobrodrůžo" a to ať už je to nákup bot, jezdící schody, lození v baloncích (byli jsme na kafi a měli je tam v dětském koutku), apod... nebo výlety s babičkama - zoo, chalupa, vlakem do Olmíka, k vodě apod.
V podstatě člověk když se zamyslí, těžko vymyslet něco co ji nebaví! Smějící seSmějící se A to je super.. Máme se co učit. Protože co nás baví, to nám i jde mnohem líp. Nejsme pak otrávení, ale nabití příjemnou energií a v pohodce Usmívající se

O tom jak jsme byli nemocní a nachlazení a o málem kapačkách je taky v průběžných článcích. Ale prostě to byl fakt záhul. A jak Libuška byla ráno znavená a taková skoro apatická, tak jsme fakt měli strach, že nás ty kapačky neminou a že ten strach ještě nekončí. Je to náš miláček.. A ona byla tak statečná.. Byli jsme fakt moc rádi, jak jsme to pak zvládli.. jen spolu doma.. No nejsme fakt zvyklí na to být nemocní, do 2 let neměla vlastně snad ani rýmu..

A co se týče dalších věcí… Tak zajímá ji její pokojíček, tak si tam chodíme hrát v podstatě každý den, ale spinkat tam zatím sama nechce. My na to nespěcháme a jsme rádi, že nám spinkání v klídečku funguje.. A je to krása. Akorát je manžel občas trošku zalehnutej Smějící se. Ale zase to tulení a válení se ráno, to je pohodka.

Jídlo je v pohodě, povětšinou. Není obr jedlík, ale jí.. Povětšinou prostě snídá půl rohlíku se zeleninou, svačí ovoce, obědvá pořádně polívky a trošku druhýho, pak je druhá svačinka a pak je večeře. A mezitím jedem ještě dál v kojení - už jsou celkem jasně daný pravidla (občas se stalo že už nějaké vynechala a neřekla si, ale po nemoci už je to zas na těch 5 za den - po probuzení, po snídani, po obědě, po Š odpo spaní a na usnutí). Ví s čím může počítat, dá se domluvit na tom, jak dlouho a nežárlí na sestřičku, že ta se kojí, nebo že se kojí dýl.. takže pohodka.

A prostě užíváme si společný čas. Když Šári spí, tak děláme aktivitky, které už s ní nejdou - protože bere/boří/mačká/trhá.. např. Vyrábíme věci z časopisu Puntík - auto, stromy s jablíčky, klobouk.. Ona se učí sama stříhat.. A asi bude levák, vypadá to tak, i když některé věci dělá i pravou, ale míň. Hodně se chumlíme - a čteme Broučky, Pejska a Kočičku, Zuzanku a její příběhy, apod. A nebo prostě vaříme, uklízíme, tancujem a cvičíme. Pořád se něco dějeÚžasný

Taky má Libuška úžasný hlášky (hlavně s tím jejím akcentem): "Tati to ví. Šikovnej kluk." Smějící se .. Tatínek: "Já Ti pomůžu." a II: "No výborně. Ty jsi hodnej Tatíneček." nebo v koupelně ze srandy: "Uhni bachore." nebo "No Ty teda neee." - aneb s Čerty nejsou žerty. Úžasný. Taky začala sama říkat větu předtím než se kojí - "Já su malý miminko a potřebuju prso." a ten její výraz andílka k tomu.. Překvapený. A pak někdy v březnu se ke mně přitulila večer před uspáváním, dala mi pusu a sama od sebe říká: "Mám Tě ráda.".. pak už říká i "Já Tě miuju /miluju/"a třeba obejme.. To by se člověk rozpustil.Líbající

Co se nevešlo jinam:
 • Na konci března jsme teda konečně píchli 3. hexu - měla 2 dny horečku, otok skoro žádný, ale noha ju bolela - a 1. den nechtěla skoro chodit - lezla nebo jsme ji nosili. Jinak naštěstí ok. Byla teda unavenější a 3 dny spala odpo (i když už jinak půl roku odpo nespí), pak zas ok.
 • Hodně začala zase strkat hračky do pusy a žužlat je - ale to je jasný, když to vidí neustále u Šári Usmívající se
 • 3. letá prohlídka - 11,1 kg a 88 cm. Byla pochválena jak je šikovná a spolupracuje. Jen je na 3. percentilu ve výšce a na 10. percentilu na váze.. To se mudr úplně nezdá, ale zas má být po kom drobná.. No uvidíme ještě jak to bude dál..
 • Šárinku bere úžasně.. Nosí jí hračky, vysvětluje, že třeba musí být kapání do nosu (tak jak jí to vysvětlujeme my), chodí ju pusinkovat, těší se, jak spolu budou brzo hrát na hoňku.

Článek by mohl být ještě delší, ale pro představu to asi stačí Smějící se. Prostě je to malá úžaska naše!!! LOVE my family a jsem strašně ráda, že si nás vybrala.Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama