11. měsíc ve 4 aneb Šári stojí bez držení a dělá první krůčky a zas máme bacily

2. června 2018 v 15:38 | Lilian |  Ze života...
Další přelomové změny jsou tu. Úžasný
  • Šári stoji bez držení. Je schopná si sama stoupnout bez opory a udělá i pár krůčků. Líbající
Šári začala ještě o hodně víc obcházet nábytek a venku - protože ji všechno hrozně zajímá, tak se hodně zlepšila ve stání s držením (opřená o pískoviště kolínky vydrží bouchat ručičkama/hračkama do jeho poklopu nebo snad 10 minut). Taky hooodně pokročila ve stání a postupně prodlužuje intervaly kdy sama stojí v prostoru - když cca v půlce měsíce napočítám do 8, tak už to beru, že stoj už zvládla. Asi týden před koncem měsíce zvládne i sama se bez opírání postavit, což mi přijde total mazec a fakt drsnej tělocvik! No a 22.5. udělala první pidi krůček, když jsme byli venku (tam je prostě velká motivace všeeeechno poznávat). Líbající

Tady ty pokroky jsou naprosto úžasné!! Šári zas vypadá úplně jinak jak se na nás usmívá a udělá třeba 3-8 pidi krůčků směrem k nám. Sama v prostoru! Just amazing… Libuška je z toho taky nadšená Smějící sea chodí za Šári, bere je za ruce a takhle spolu přejdou celou kuchyň a děsně se tomu smějou (II je teda docela rychlá, tak ji musíme trochu brzdit, ale je super sledovat jak je ze sestřičky nadšená - "šikovná holka", "naše mimi chodí" a podobné hlášky jsou prostě perly Mrkající).


Co je na houby, že skoro měsíc jsme se trápili s Šári průjmem, zelenou vodou.. Někdy i 10x za den, ale nepřišlo se na to, čím to je, stěr byl v pořádku, pila a čůrala dobře a dost.. Takže pak jsme tedy asi po týdnu zas vyrazili mezi lidi a zvládli jít na vítání občánků. Nejlíp to okomentovala II, která do proslovu starosty pronesla "já už chcu jít na prolízačky" Smějící se. Ale supr, máme nějaké společné foto, Šári vůbec neplakala, i když to bylo na 9.30, kdy normálně od 9 spí.. A vydržela až do cc půl 11, kdy jsem ju pak uspala doma. Navíc jsem na prolízačkách před ZUŠ potkala bývalého kolegu z práce s dětma (a II si s nima nadšeně hrála!).

Taky jsme zas po dlouhé době navštívili babičku Dobru ve Slavkově a II pak překonala i počáteční zaraženost a i něco zazpívala. Babička byla moc ráda (a já teda mega moc, že ju vidím) a byla unešené z Šári, jak už je šikovná že stojí a že se má pěkně k jídlu (kojení v manduce Usmívající se). A navštívili jsme i druhou mou babičku a pak sestru s těma 2 raubířema a holčičkou (a II si mega moc užila hraní s klukama - co jí půjčí, Honzík jí umýval jahody a podával balón a i když na Pavlíka se neostýchá křičet/prát se, když se nemůžou dohodnout, tak na II jak mílius - aneb prý na holčičky je úplně jiný - i na malou sestřičku..).

Bohužel večer na to, měla Šári 39.1 a vysoké teploty se jí držely skoro 4 dny.. Zamračený Načež teď začala II. Takže tento měsíc byl dost doma s nemocí - nejdřív průjem, pak když se zlepšil a stěr byl ok, tak jsme asi týden chodili zas ven a pak zas ty teploty (crp u mudr 3. den bylo 8, stěr opět ok, takže těžko říct). Tipovali jsme úpal / zuby / velké pokroky / 6. nemoc, ale nic nesedí úplně, takže prostě nevíme.. No a teď jak má horečky II tak jsme zrušili den s kamarády a i bohužel Dětský den, na který jsme se moc těšili. No co se dá dělat. Snad nebudeme muset rušit i dovolenou, která má být od 11. 6. Ještě je čas…

S jídlem to není nic moc. Od toho průjmu minulý měsíc mám pocit, že začínáme jakoby od znova. Občas si dá chrumku, banán, mrkev, trochu rýže nebo brambor, ale že by třeba snědla 100g příkrmu, to jako eee. No kojíme dost, tak jako ok, ale byla bych klidnější, kdybych věděla, že je trošku větší jedlík..

Spaní je taky takové střídavé.. Obvyklé bylo vstávání v půl 6/6, 1. spánek na cca hodinu a čtvrt po 9, 2. spánek na cca 35-50 min kol půl 3 a pak večer spát v půl 8. Denní spánky jsou v převážné většině v postýlce, kdy cca 10 min po usnutí ju přenesu (někdy zavinutou, někdy rozbalím..) a zbytek dospí v postýlce a já s II vařím/maluju/čtu.. S teplotama se to dost rozhodilo. Byla unavenější, tak vyžadovala delší spánky přes den/nebo 3 spánky, ale pak zas usínala nadvakrát večer (dala si 30 min cca v půl 8 klasicky ale pak ještě vstala a usínala až kol 9, kdy já už jsem byla za ty náročné a umrčené dny dost hotová Plačící). Jinak se někdy nenechala ani položit do postýlky, což bývá jinak v pohodě, tak to bylo náročné i pro II, ale ta to zvládla dobře a prostě někdy jsem zvládla číst a někdy ani to ne, a ona si vymýšlela vlastní hry s knihama/panenkama.

A co má ráda? Miluje honění a bafání na sebe se sestřičkou. Taky objevila kouzlo házení věci na zem - ideálně při snídani, když jí dám hračku abychom já s II v klidu mohly snídat (když ona už po 2 lžičkách nechce..). Ráda ťuká hračkama o sebe a směje se když na ni bafám za dveřmi a ona vždy trochu popoleze aby se jako schovala. Já jsem ráda, že čištění zubů už není takový děs (aspoň ne vždycky). Na druhou stranu teď teda hodně nemá ráda ležení na zádech, takže přebalování je docela problém.. A znakování je takové pozvolné.. aneb nemám na to tolik času a mám pocit, že Šári míň posedí jak II. Jinak Šári občas ukazuje jak je velká, občas dělá paci-paci.

Hodně se zlepšila separačka. Už neplače jen proto, že ji manžel chce pochovat místo mě. Neleze za mnou vždy a všude ale chce zas i sama zkoumat. A koncem měsíce i v klidu zůstala doma se sestřičkou a tatínkem a já mohla jít chvilku plet záhonek - aneb relax a práce v jednom! :Mrkající

Co se nevešlo jinam:
  • Zažili jsme nervy s výměnou naušnic Plačící - kdy se nám nedařilo dát ty permanentní, protože nefungoval dobře ten zámeček.
  • Šári zatím zubařka neviděla, ale má pořád jen ty 4 zuby a jsou vizuálně ok, tak půjde s námi až v listopadu a to už snad bude víc spolupracovat..
  • Možná malinké zlepšení se změnou sedačky - po směru - ale ani tak z ní není nadšená, že se nemůže hýbat/ ale třeba 2x tam i usla bez protestu když byla hodně znavená..
  • Užily jsme si po dlouhé době zase Klubík.. A Šári tam lezla jako drak a honila balonky a naprosto v poho vydržela odložit svoje spaní. Úžasný A II ta si to užívala a jen kontrolovala kde jsem já Usmívající se
  • Taky dál experimentuje s hlasem a říká něco jako tata, ko-jo, ba-eba..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama