9. měsíc ve 4 aneb Šári sedí, kramuje a brblá … a my nespíme

12. dubna 2018 v 15:13 | Lilian |  Ze života...
Začátek měsíce nezačal nejlíp.. Manžel chytil v práci nějaký moribundus a pak to postupně chytly i holky a nakonec i já. Ale i tak bylo úžasné, že my dva jsme kašlali a smrkali jak tuberáci, kdežto holky měly "jen" horečky a pak už jen zvýšenou teplotu a únavu a jinak byly v pohodě.. No, Šári byla umrčenější, ale jinak to bylo zlatý.. Nebylo potřeba kapat do nosu nebo odsávat a podobné radosti. A za 2 dny teplot už měly jen kol 37 a pak už to bylo ok.. Holt protilátky v kojení se fakt hodí Mrkající.

Šári už hodně dlouho vydrží stát. U pohovky, u křesla, u židle.. kde se dá Smějící se. Je na ni super pohled. Taky od začátku měsíce začíná něco jako polosed a už nepadá vždy dozadu jako prkno, ale pěkně se poskládá buď na kolínka, nebo koncem měsíce už profi kecne na zadek Úžasný. A taky jsme se dočkali sezení Usmívající se - od 13. 3. Šári sedí!!! Volejte sláva a 3 dny se radujte. Usmívající se Za 2 dny už sedí celkem s přehledem - hezky nohy vepředu v šírokém sedu a štěrchá si hračkama. Holka šikovná. Líbající Je na ni krásný pohled a já jsem zvědavá jestli se rozvine znakování v dalším měsíci (zatím nemá moc zájem), protože teď má volné obě ruce na hraní, takže kramuje a kramuje a už taky zahučela do krabice s hračkama Smějící se. Taky začala víc obcházet nábytek a koncem měsíce už celkem pěkně ťape kolem pohovky.


S nachlazením na začátku měsíce byly trochu náročnější noci, které teda pokračovaly dál.. No a 9. 3. byl venku další zub: P horní jednička Usmívající se. Pak se zas na chvíli spaní zlepšilo, ale pak zas propad - měly vliv asi i další dovednosti - jako lepší obcházení nábytku a sed. Další zlepšení a zas pak horší i přes den a 22.3. 4. zub.. Takže Šári má na konci měsíce 4 zuby a Libuška v téhle chvíli ještě neměla ani jeden Překvapený.. Takže prostě fakt spaní co 3 dny jiný.. No ale člověk si tak nějak zvykne.. A hlavně, že nemusíme nosit v noci. Večer taky usne se mnou a pak uspím ještě v klidu Libušku než se Šári vzbudí po 1. cyklu.. Akorát toho času na sebe a na sebe navzájem s manželem je málo, ale zvládáme to a energie plyne krásně.. (II se budila i co 15 min, někdy teda po hodinách, takže v něčem je to podobné - ale nemusíme večer chodit u uspávání a ani v noci neee, nebo jen třeba 1x za měsíc). V noci spí rozbalená a přes den jak kdy.. Jinak usíná cca v půl 8 a vstává mezi 6 a půl 7 (horší fáze v noci jsou kol 1 a 5). Přes den většinou spí dopo kol 10 a odpo kol 3. Uspávání většinou zavinutá a pak už se rozvine a otočí sama na bok/bříško. Jo, jinak usínací song je Travička zelená Usmívající se.

Šári už jí i kaše a celkem dobře. Nejvíc jí asi chutná banán (toho sní i půlku) a rýžová kašička. Pak jsou fáze, kdy od každého jídla vezme tak 3 lžičky, ale pak zas třeba další den sní to co by jinak jedla 3 dny Smějící se. Každopádně už má zavedenou velkou spoustu zeleniny, ochutnala i červenou čočku, jogurt, maso, pár druhů ovoce, kaše - jáhlovou/rýžovou/ovesnou/… Ale prostě zatím je to jak kdy. Ale času dost. Však se hodně kojí (často i když pořád s odpojováním, ale už se mi to daří tak neřešit). No a vodu už teda taky zkoušíme, ale na malý hrneček se moc netváří, tak zatím jen lžičkujeme.

Co ji nejvíc baví - dál vede pozorování a napodobování Libušky, kostičky a boření věží. A samozřejmě všechno do pusy! Smějící se Taky ji moc baví kramaření hraček a házení věcí - když sedí ve vysoké židli, stejně jako Libuška ráda kouká z balkónu ven - obě tak třeba vyhlíží Tatínka než příjde z práce. A zkoumání všeho možného je taky super - ráda by vlezla do šuplíku/mrazáku/košů/kamen apod.. takže musíme být aware all the time Smějící se.

No a na konci měsíce příšla další super dovednost - a to úžasně žvatlání LíbajícíUsmívající se - něco jako keke, tata, nene a taky prská jako koník když řehtá.. no má hezky rožšířený repertoár.

Co se nevešlo jinam:
  • Chtěla jsem zas bezplenkovat, ale na nočníku zatím sedět nechce, párkrát jsme to zkusily (II to nevadilo), ale uvidíme dál.
  • Nejlíp ji rozesměje Libuška když na ni volá nebo ji láká do tunelu a boří spolu věže, ale lechtání na nožičkách, ďobání do bříška a krčku má taky moc ráda Usmívající se.
  • Šári už je taky princezna naušničková - nechali jsme jí nastřelit naušničky (bylo to lepší jak píchnout)
  • Možná začala znakovat první věc - napít - cucání ukazováčku.. tak každopádně to dělala u pití, tak jsem to začala používat i já a uvidíme, jak se to vyvine.. Už se moc těším na lepší domluvu.. Taky už teda úplně neignoruje moje snahy o paci-paci, ale zatím to sama nedělá Usmívající se
  • Na prohlídce u Mudr byla pochválená. V necelých 9 měs. měla 8 055 g a 71 cm. (Má teda víc než Libuška, protože ta měla v 9 měs + 5 dnech 7 700 g a 69 cm).
  • Taky hodně chodíme ven - pomalu už začíná být lepší počasí, a teď už to bude snad jen lepší a lepší…

Teď už je venku tak dlouho jako byla u mě v břiše.. Mrkající Má 4 zuby. Jí občas i 3 jídla i když mini porce. Umí krásně rovně stát s držením, hezky sedí a obchází pohovku. Žvatlá echolálie. Zvládne usnout někdy i v manduce.. Je to mazec, jak to utíká a co už ta naše holčička zvládá.


A jinak čím dalším se bavíme, je v připravovaném článku - Zahrada je radost (aspoň jsem ho začala už psát). Článek o mých kuchařských pokusech se vzhledem k nedostatku času odsouvá na neurčito Smějící se (aneb ještě jsem na to ani nechytla, takže kdoví kdy bude).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama