8. měsíc ve 4 – aneb Šári stojí s držením a zkoumá co může

8. března 2018 v 11:08 | Lilian |  Ze života...
Šári zahájila 8. měsíc stylově. Od 6. 2. stojí s držením!!! Vypadá zas úplně jinak LíbajícíÚžasný.

V podstatě nejvíc času od půlky měsíce (možná i dřív) tráví ve stoje u pohovky/křesla. Ale někdy ty pády. Hlavně ze začátku děs-běs. Protože ještě neumí sedět, tak spadne jak prkno na záda a pěkně se praští do hlavy. Snažíme se ji mírně jistit a pád zpomalit. Nechcem zas aby si myslela, že se neudrží a nic se nestane, tak se snažíme nechytat úplně ale jen přibrzdit. Za asi týden jsou už pády o dost míň časté. Padá spíš když už je hodně unavená.. Naučila se přidřepnout a kleknout na kolínka. A tak to praktikuje i dál. Jinak po 4 dnech už se drží jen jednou rukou a druhou si drží hračku. Prostě frajerka Smějící se.

Jinak v půlce měsíce se stala Šári ultimátně nebezpečná Překvapený, protože přes položenou poduši z gauče na ten gauč vylezla. Jako hustý. A II přišla o poslední místo, kam mohla zalízt s hračkou kterou nechtěla aby jí Šári brala nebo aby nemačkala knihy. Poduši jsem po několika dnech odstranila, takže gauč je opět nedobytná pevnost. Zaprvé kvůli II a zadruhé i proto, že Šári zatím neumí slízt po nožičkách, tudíž její vrhání po hlavě dolů z gauče.. A na to já nemám Smějící se.


Sedět zatím nesedí. Uvidíme další měsíc… Trošku mě to "mrzí", protože takhle moc nechce dělat paci-paci ani jiné znaky, protože na zádech ležet ji baví opravdu chviličku. Ale to přijde.. Zatím teda ze znaků děláme paci-paci, pápá, ještě, hotovo a asvětlo. Zkusím asi zařadit nějaký znak zábavnějšího rázu a uvidíme, kdy se chytí..

Spaní většinou vychází na 19.30-6.30, a spaní přes den 2-3x.. Když je to horší, tak třeba usne až v půl 9 a vstává už v půl 6. Hned na začátku měsíce byla třeba jedna děsná noc, kdy plakala hodně i mezi spánky a musela jsem unosit a i tak poplakávala.. Pak zas za týden byla třeba noc, že byla vzhůru od 22-24h a nemohla zabrat, furt se pouštěla (to dělá i normálně, ale většinou pak tak napotřetí usne), no ale teď se pouštěla, vstávala.. no radost no.. Jinak pořád na usnutí zavinujem, pak už někdy rozbalím, někdy jen vyndáme ručičky. Vyjímečně usne i na mně bez zavinutí, ale to se pořád pouští přes den a kouká co dělá Libuška, takže to mě popravdě moc nebaví.. Ale co už. Jsou to fáze Smějící se.

A aby to spaní nebylo jen takový pesimistický, tak poprvé od narození spala v postýlce bez toho abych ji musela zvedat a znovu uspávat celé 2,5 hodiny!! Jsem ji pak chodila už jen nevěřícně kontrolovat Usmívající se. A vybrala si to navíc v den, kdy jsem měla hodně blbě podvrklý kotník, takže jsem za ten odpočinek byla fakt vděčná!

Co se týče jídla, tak dál spíš ochutnává. Žádný velký porce nejí, ale aspoň něco si dá. Třeba měla řepu, špenát s bramborem, ochutnala první maso - to jsem teda nevařila, bylo ze skleničky… Měla teda krůtí a kuřecí a problém nenastal, tak zas někdy koupíme. Taky ochutnala jablíčko a banán a ok.. Tak v dalším měsíci zkusíme kaše a další ovoce a kombinace a tak..

Co ji baví.. No je to popravdě těžké, protože nejvíc ji baví Libuška a zkoumání Usmívající se. Když na ni II mluví, volá na ni, tak to se hned směje a leze za ní v převážné většině případů. Taky to s čím si II hraje je nejzajímavější a ona všechno okoukává. Taky moc ráda zkoumá a miluje provázky u batohů, obrázek na pračce, stání o sušák, hrabání v prádle (už tak hrabala, že i zapadla do vypraného prádla když ho Tatínek věšel Smějící se) a podobné srandovní aktivity. Má teda ráda i kostičky a boření věží (ale není z toho tak odvázaná jak II). Miluje šplhání po skluzavce - aneb do teď nechápu, že tam ještě nespadla ale neúnavně zkouší znova a znova vylézt nahoru a líbí se jí když II co sedí nahoře volá, že už jede :-D /naštěstí čeká až Šári sundáme/. Už teď s námi zkoumá knížky - s Libuškou hodně čteme, takže to ona si stoupne ke křeslu a dívá a poslouchá taky. Leporela teda prohlížíme taky a Libuška třeba jí říká zvířátka, ale spíš čtem nějaké ty větší knihy. Libuška dělala v cca 7,5 měs paci-paci, ale Šári to podle mě právě kvůli tomu nesezení trochu ignoruje, ale to je fuk.. Zase po nás šplhá jak horolezec. A když na ni voláme a natáhnem ruce jako náruč, tak hodí úsměv a už leze za náma. LíbajícíMrkající No je úžasná.

Co se nevešlo jinam:
  • Hezky poznává tón hlasu - když třeba zakazujem zásuvky nebo kamna, tak to povětšinou respektuje..
  • Nadšeně kope ve vaničce s vodou nohama, že je mokrá půlka obývákuSmějící se a Libuška ji tam většinou i rozesměje, jak ji mydlí (čti umývá a ne bije Mrkající)
  • U Mudr byla pochválena - v 7,5 měsích má 7 650 g a 69 cm (teď zrovna předehnala Libušku která měla 7 700g a 69 cm až na kontrole v 9 měs + 5 dní). Chválila i jak je šikovná, že stojí a že byla v klidu bez pláče.. Pěkně nám prospívá princezna Usmívající se
  • Měla takový období, skoro bych řekla 14 dní intenzivně, pak zas trochu míň, kdy nechtěla být ani u Tatínka natož u někoho jiného.. Nebo mě aspoň potřebovala vidět.. Asi separačka.. (Li už měla něco podobného během 7. měsíce, naštěstí koncem měsíce se to lepší a vypadá to, že je zas i ok s Tatínkem sama a já můžu být aspoň ve sprše bez dohledu Smějící se)
  • Manduka už někdy ano, někdy ne.. zatím nejdýl asi půl h, zkoušíme i na zádech, většinou už ok aspoň na tu půl hoďku, ale zatím tam nespí, spíš když něco děláme - třeba vysáváme s II. Zase v šátku se mi daří míň to vázání - a ona není ideálně podsazená jak se furt mrská.. tak možná začít vázat něco jinýho.? Nevím, uvidím Usmívající se
  • Dál má jen dva zubíky, ale horní jedničky se nám občas zdají trochu nateklé.. tak uvidíme. A už se zlepšilo čištění zubů - pomáhá písnička Když jde malý bobr spát a taky prstový kartáček (který II ze srandy pořád jakože schovává), hlavně když je sranda Mrkající.

Užívám si společný čas s holkama. Vaříme a pečeme s II když Šári spinká.. II pomáhá i s vysáváním, uklízením hraček, praním prádla.. Skoro ze všeho jde udělat zábava. I z takovýho skládání plínek - Šári je žužlá a muchlá a II pomáhá nosit i skládat. A dobré náladě hodně pomáhá i to, že chodíme každý den ven (když jsme všichni zdraví) - na zahradě nebo venku obecně je prostě zas jiná zábava. II běhá, skáče, hladíme mech, dělá strom (stojí na pařezu a mává rukama) Líbající. Šári se zatím nosí většinou denně nebo obden aspoň tu hoďku venku. Občas teda byla i v kočárku - ale to jsem předtím musela nosit třeba půl h na rukách a to už je docela záhul.. Samozřejmě jsou i blbé chvíle - kdy Šári nemůže usnout nebo kdy II je moc unavená a nechce se jí spolupracovat.. Ale není to často. Jsou to naše zlaté holky.. A těším se, co nás čeká dál.. Bude líp a líp... A budem výletovat jak bude jaro a tak.. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama