7. měsíc ve 4 – aneb Šári leze jak drak a začala s příkrmy

15. února 2018 v 15:27 | Lilian |  Ze života...
Tak Šári od začátku měsíce péruje na kolínkách a trošku couve, tak čekáme kdy začne opravdu lozit. Manžel jí dal termín do svých narozenin (31.1.) a to teda stihla s přehledem Smějící se. Všimli jsme si, jak si chystá ručičku, že už už popoleze a po asi týdnu se odvážila a od 6,5 měsíce LEZEEEE jak drak!!! Úžasnej pohled a posun Líbající. Jinak teda leze samozřejmě nejvíc za věcma, který by člověk třeba úplně nečekal - lišty od plovoučky, nitě od pohovkového potahu, drát od televize.. Takže mazéééc než jsme zas aspoň více méně uzpůsobili obývák tomu, že máme malého lezouna, kterého zajímají věci, který my normálně jen přelítnem a jdem dál.


Hrazdičku už jsme zrušili, protože na zádech už v podstatě není. Jen u přebalování a to je v klidu jen tehdy když buď zpíváme/má v ruce zajímavou hračku/je extra naladěná a děláme s ní prostě blbosti.. Jinak prostě na bříšku a lozit a zkoumat Úžasný. Akorát se přetáčí pořád jen přes jeden bok, přes ten levý už v podstatě vůbec /ale dle mudr je to prý ok, protože leze a nepřepadává, tak neřešíme/.

A co spinkání.? No, pořád docela dobrý - už zas umím spát u kojení Smějící se. Až na pár vyjímek v noci.. Vychází to skoro vždy na spaní 2x denně - v lepších dnech první spánek kol 10 - na 1,25h a druhý odpo jak to vyjde na 45 min - hodinu. Zatím povětšinou v postýlce, což je super, že pak mě má II pro sebe nebo můžeme vařit/uklízet, to vše II baví.. Nebo se chumlíme a děláme blbiny LíbajícíSmějící se. Ještě teda zavinujem, a šumíme. Ale v noci povětšinou jen na první usnutí a pak leží přikrytá se mnou a nebo s rukama ven.. Jinak taky párkrát usnula v kočárku bez pláče (třeba kňourá, tak ju ponosím, pak zas vozím) a v klidu si usla a my jsme s Li řádily ve sněhu - stavěly tak velkého sněhuláka jako je Libuška, hrály na hoňku a koulovanou a taky jsme sebou plácaly do sněhu. To byl super relax pro nás obě /vlastně všechny 3/. Hlavně, když v podstatě za další 3 dny byl sníh úplně pryč a zatím žádný další pořádný nebyl… Jinak má Šári hodně blbý spaní u úplňku/novu, kdy se v noci hodně často budí (pořád se pouští - čti častěji než obvykle) a brečí..

Taky jsme začali s příkrmy. Vařím zatím já, protože pak nechci řešit jako u Libušky, že bude zvyklá na skleničky a obyčejná chuť našeho vařeného nebude chtít. Úplně první měla cuketu a to jí nenadchlo S vyplazeným jazykem. Asi proto, že to bylo poprvé prostě něco jinýho. Ale pak už celkem v poho a po troškách ochutnává… Cuketa, dýně, mrkev, brambor, petržel, celer, fazolky, brokolice.. Jedlík to není, ale aspoň chvíli pusinku otvírá, tak to není úplný nezájem. Horší čištění zubů… To ju fakt nebere! No ale vysvětluju a trvám na tom. Papá příkrmy, musí si čistit zuby.. A ještě poznámka k jídlu - nobela (u nás v rodině jméno pro bryndák s rukávy) ještě neměla, protože se daří aby zůstala relativně v klidu a nemá zatím jídlo až za ušima. A kojíme dál tak stejně často, i když někdy je to náročné, zvlášť s tím pouštěním a pláčem, ale zvládám to celkem v klidu a čekám, kdy to přejde. Věřím holt, že se dočkám Mrkající.

Libušku nadchlo, že Šári už leze a někdy ji láká ať leze za ní - třeba do tunelu - a prý spolu budou hrát na honěnou. Ale už se ukazuje i to, že jí vadí, že jí něco Šári bere a nebo boří.. Snažíme se komunikovat tak jak to je a vyjít oběma vstříc.. Časem uvidíme, jak to bude dál. Jinak II pořád sestřičku pusinkuje a rozesmívá, když pláče, že spadla nebo se jí něco nedaří..

Sumarizace pohybových posunů:
 • 6. měs - péruje na kolínkách
 • 6. měs + týden - snaží se popolézt, zvedá ručičku a vypadá jak houpající se chameleon před útokem na mouchu
 • 6. měs + 2 týdny - první popolezení a během 2 dní obsáhne celý obývák
 • 6. měs + 3 týdny - leze i za námi když pořádně voláme a lákáme, leze i tunelem za Libuškou a z toho mají obě velkou srandu
Co se nevešlo jinam:
 • Čekáme další zuby, ale za celý měsíc se teda další nevyklubaly až ven.. i když v dásních se to asi chystá, protože někdy vůbec nechce otevřít pusu.
 • 2x jsme byly v Klubíku a ani jednou tam nepípla.. jednou byla volná zábava a podruhé karneval. II si to mohutně užívala a chce pak zpívat třeba stejný písničky jako s dětma… a Šári byla chvíli na zemi a pak v poklidu u mě v šátku. Ani nezabrečela, i když teda neusla /to až doma - asi aby jí něco neuteklo../.
 • Manduka zatím dál neoblíbená, tak pokračujem v šátkování.
 • Váhu v 6,5 měsících nemáme, protože si nás mudr pozvala až na 7,5. měs prohlídku, takže nevím.. Ale pronese se pěkně, takže určitě přibírá Usmívající se.
 • Dál trošičku znakujeme, ale vzhledem k tomu, že nesedí, tak nemá volné ruce na znakování ani na dělání paci-paci../na zádech nechce/, tak uvidíme, jak to bude..
 • Libuška si sedla někdy v 6,5 měsících, ale Šári to zkusila jen asi 3x /něco jako překážkový sed/ a pak už nee, takže uvidíme, kdy si sedne a jestli teda nebude dřív chodit, jak to někdy bývá..
 • Měla suchý kašel, ale mudr ju zkontrolovala, že poslech čistý, možná mini-laryngitida v začátku, takže dáváme jen přírodní kapky a s kojením se to v klídku zvládlo.
 • U Li jsem v této době byla poprvé sama ve městě.. Teď teda neee.. Ani si to nějak neumím moc představit, protože chce hodně často mě a nosit.. Ale nevadí mi to.. Vím, že to přejde a časem bude samostatnější.. Teď je ještě malinká Mrkající
 • Naušnice zatím nemá, i když jsme chtěli, protože prý bez očko jí to nepíchnou. No trub-trub. Byla jsem z toho tak překvapená, že jsem se ani nezmohla na nic lepšího jako jestli je to opravdu problém a proč? A bylo mi řečeno, že je to riskantní.. No tak jestli tam mají koňský hnůj.. nebo já nevím Zamračený

A tak nám utekl další měsíc. Někdy je to jízda a rychlost a jindy si říkám/e, ať už je maličko větší a můžem mít trošku volného času i na sebe s manželem, na naše koníčky... Zatím je to spíš takový na střídačku si chvilku odpočnout, večer už málokdy mě Šári pustí... Holt není to jen růžový, zvlášť když je třeba umrčenejší den, ale jsou to naše princezny..Líbající Nějak zvládáme i pokračovat na domečku, zkoušet nové pokusy v kuchyni /s veganstvím i bez-cukrovým vařením/ a aspoň občasnými procházkami, když nám přeje počasí. Je to úžasné mít rodinu!! Ale upřímně, nikdy jsem si neuměla představit, že je to takovej nářez Smějící se. Jinak momentálně mi dost pomohla se zvládáním horších situací a nálad - tak info o ní a z ní se tu snad taky objeví v knižní sekci Mrkající.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama