Film Earthlings - aneb z toho jak se chovají lidé se mi chce zvracet

21. ledna 2018 v 16:25 | Lilian |  Zamyšlení nad filmy
Fakt mazec a mazec!! Film jsem musela zkouknout na třikrát, protože bych to nedala. Třásla jsem se smutkem nad tím vším utrpením. Chtělo se mi zvracet. Nejsem schopna pochopit, že když už lidi zabíjí (s vírou, že musí maso jíst, což nemusí), tak proč i týrají. Jak to, že tak otupí, že to nevidí? Plačící

Je mi zle z toho, že jsem se k tomuto dostala tak pozdě. Že jsem nad spoustou věcí nepřemýšlela a přejímala je prostě tak jak byly zvykem. U nás v rodině, v naší společnosti... např.
  • Maso je důležitý zdroj bílkovin a prostě výživná potravina. (ne zabité zvíře, které žilo v nějakém velkochovu a pak bylo tím ani ne nejrychlejším, ale prostě nejlevnějším, způsobem zabito)
  • Mlíko je na vápník, když ne mlíko, tak jogurty a tvaroh. To je základ! (ne mlíko od krávy, která byla uměle oplodněná, pak jí bylo hned po narození sebráno tele a dojila se tak dlouho jak jen to šlo)
  • Kožená kabelka je krásný luxus (a ne mrtvá napuštěná kůže zabitého zvířete)
  • ZOO je pomocník pro ukázání zvířat dětem a přitom pomáhá zachovávat druhy (ne týrání zvířat v umělém prostředí, kde jen sedí a my je očumujem)
  • Další a další věci

Nevím co napsat dál. Asi, že je zvláštní, že se člověk nad spoustou věcí vlastně vůbec nezamýšlí...
  • nad tím, že kráva dává mléko jen tehdy, když má telátko (a když teda ho kupujeme my v sýrech a spol. tak ho to telátko asi těžko může dostávat)
  • nad tím, co se děje se všemi těmi kohoutky, když na farmách mají jen slepice, protože ty snášejí vajíčka
  • nad tím, jak vlastně ty zvířata co pak jíme žijí, co jí, jak jsou zabíjeny
  • nad tím, že přece lidské zájmy nejsou nad zájmy ostatních - ať už zvířat, tak zbytku přírody
Vlastně, jak to, že když nemáme žaludek na to vědět, jaký mělo život to zvíře a jak bylo zabito.. Jak to, že máme žaludek na to ho sníst??

A vlastně ani nevím, co s některýma věcma budu dělat.
Že nebudu jíst maso, mlíko, vajíčka mi bylo jasný hned po první třetině filmu. Víc jsem toho prostě fakt na jeden zátah nezvládla. Ale co naše malé holčičky? Troufáme si na to, dělat tenhle výběr za ně.? Nebo to necháme na nich, kdy k tomu dospějí, kdy se budou ptát odkud to co mají na talíři je? A co ZOO? Nebudeme je tam brát i když je zvířátka fascinují a počkáme na dobu kdy se začnou ptát proč jsou za mřížemi a ne doma kde bydlí ať už je to kdekoli?

Noooo.. Čeká nás ještě s manželem asi dlouhá cesta. Spousta přemýšlení a spousta rozhodování a diskuzí.

Každopádně nechci přispívat k utrpení. Nechci. Fakt nechci. Takže začínám plně veganit místo minimalizace.

Tento rok s tím, co vše mám v plánu a co se mě/nám honí v hlavách bude asi docela přelomový!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama