6. měsíc aneb první Ježíšek ve 4 a Šári má 2 zuby a už se zvedá na kolínka

13. ledna 2018 v 10:53 | Lilian |  Ze života...
Některé věci jsou už hezky zajeté - látkujeme přes den a na noc dáváme jednoráz, dudlík ani láhev nezkoušíme (neměla ani jednou za svého půl roku života), užíváme si drobné denní nuance pokroků... Došlo na nové pohyby a rozšíření zvukového repertoáru Usmívající se.

Šári a její pohyby Smějící se
  • 5 měs + 2 dny - strká si nohy do pusy - aneb zkouším co se mi všechno vejde do pusy
  • 5 měs + 10 dnech - pootáčí se (pivotace) a tím už je schopná obsáhnout i nějaký ten prostor (= stává se nebezpečná v tom na co dosáhne! Smějící se). Pak už byla schopná se otáčet /válet sudy - i když to ji nenadchlo a na záda se otáčí velmi vyjímečně/ až se přemístila po obýváku o cca 3 metry.? Mazec.. Je to prostě malá zkoumající žížalka.
  • 5 měs + 20 dní - zvedá se na rukách když je na bříšku a posouvá se jí těžiště. Na konci měsíce se zvedla už i párkrát na kolínka (ale pérovat začala až během 7. měs a čekáme, kdy se rozlezeÚžasný)
Na břiše tráví Šárinka naprostou většinu času. Občas teda ještě na zádech pod hrazdičkou leží po probuzení, ale asi ji už brzo prodám a zase bude o věc míň (aspoň o ni nebudem zakopávat Usmívající se). Koordinace rukou je taky lepší - ráda si třeba hraje s provázkem u jezdícího pavouka a mně fascinuje, že to vůbec zvládne vzít do ruky.

Tak jako u Libušky, došlo i v tomto měsíci u Šári ke zhoršení spánku (jak je holt víc dovedností, tak zpracovává v noci). Málokdy se večer nechá položit a odpojit, nebo je do 10 min vzhůru (někdy ani to ne).. Ale věčně to trvat nebude (to už máme ozkoušené), takže jakš-takš zůstáváme v klidu.. Naštěstí ale nejsem tak rozbitá jako u Libušky, tak mě optimismus neopouští. A přesně na Štědrý den zjistíme i další důvod nočních neklidů - aneb manžel našel, že jí vylezl 1. zub - pravá dolní jednička!! A hned 1.1. druhá spodní jednička!! Překvapený To si teda oproti Libušce dost pohla (ta měla 1. zub až během 10. měsíce!). Už od začátku měsíce teda děěěsně slintala, ale fakt tam nebylo vidět nic, nijak nateklé dásně nebo tak..


Jinak na spaní přes den převážně zavinujeme /pokud teda neusne když to nečekám Smějící se/, a spinká v postýlce. Většinou v rozmezí 30 min a 1h a 15 min, což je super, protože s Li uvaříme/uklidíme/pohrajeme si.. A prostě mám čas i jen na ni a třeba kreslíme, což s Šári zatím nejde a ještě nějakou dobu nepůjde.. V noci na uspání většinou zavineme a pak už si vyndá ručičky a válíme se vedle sebe. Když spala delší dobu, tak už měla párkrát jen 2 spánky za den, ale pokud právě vyšly 3 spánky po 30 min, tak byla umrčená a nespokojená (se ani nedivím Zamračený) a to je Libuška zlatá a tichá, když uspávám.

S příkrmy čekáme až na ten ukončený 6. měsíc, takže v jídle zatím žádné novinky. Kojení se daří, ale je to nároční, vzhledem k tomu, že se opravdu často odpojuje a dělá to i v noci.. Ale prostě zvládáme a přibírá, tak si z toho snažím nedělat moc hlavu.

A všichni 4 ...jsme letadlo Mrkající
Vánoce ve 4 byly dojemné a krásné.. Hlavně to nadšení Libušky z rozbalování a taky jak koukala, že Ježíšek opravdu donesl skluzavku (o kterou si mu psala v dopise..). A říkala, že má radost a děkuju Ježíšku (to jsem měla total slzy v očích a nebyla jsem sama!). A před Vánoci jsme měli adventní kalendář a Libuška vykreslovala každý den jedno okýnko (a těšila se, co tam bude dnes za obrázek - se svým krásným "jééé" Usmívající se). Byly ale i hektické. Bylo to dáno i tím, že prababička celkem nečekaně skončila ve špitále, takže manžel tam už před Vánoci jezdil a pak během svátků jsme měli rozplánované návštěvy, aby si nás právě hlavně ti prarodiče užili.. A to se snad povedlo. Usmívající se I když jsme byli docela groggy, ze všech těch návštěv. Ale třeba návštěvy s dětma si Li užila mooooc - a furt se všema chtěla hrát na honěnou. Neměla problém cokoli půjčit, na skluzavce se střídali. Pohoda a hlavně teda, že jsme to zdraví zvládli.

Před Vánoci Libuška chytla zánět močáku (asi z toho, že se chtěla po wc utírat sama) a měla nějakou hnus bakterii "Kapilomabakterii" jsem jí říkala. Naštěstí 10 denní antibiotika to odchytla. Víc v chystaném článku o Libušce. Co tam taky určitě bude rozepsáno víc je návštěva Mikulášské besídky (Šári pohádku prospala a pak jen v klidu sledovala když jsem ji nosila). Ale Libuška nás pěkně dostala. Překvapený Na Mikuláše se moc těšila, pohádku si užila /bylo teda pěkně narváno/ a pak byly děti volány na pódium a tam si s nima chvilku Mikuláš povídal a ony řekly když chtěly říkanku a pak dostaly dárek. A II že tam půjde "sama, sama" a že poví Mámo-Táto.. No bylo to úžasné. A oba jsme z ní byli dojatí a pyšní jak páv. Líbající Byla tam jak nádherné sluníčko, vůbec se nebála a krásně řekla říkanku, tak jak nám to povídala. To jen tak ve zkratce. Uvidíme, jak to budu zvládat psát články zvlášť o holkách, nebo kdy to spojím, ale když ono je toho tolik těch zážitků a myšlenek, a už to nikdy znova nebude, tak prostě mi přijde škoda to zkracovat..

A co se nevešlo jinam:
  • Váha v 5 měs a 9 dnech (tzn. srovnatelné s vážením II) je 6980 g a 65 cm x II měla 6970 g a 65 cm. Stejné cm a o 10 g víc!! Usmívající se
  • Dál nosíme v šátku - v manduce se jí zatím nelíbilo (budeme zkoušet dál)
  • Moc se jí líbí, když manžel hraje na kytáááru
  • Miluje pusinkování na břiše, to se často směje.. a taky když na ni Libuška bafá Smějící se
  • Začala jsem dělat první znaky - světlo, ještě a hotovo, II nadšeně ukazuje taky

Půl roku má ta naše malinká láska. A mně se zdá hrozně dávno ta doba, kdy jsme s II byli doma sami. Jsme 4 a je to nádhera (i když teda mazéééc). Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama