5. měsíc ve 4 - Šári se zvedá na dlaně a akčně se otáčí

15. prosince 2017 v 13:57 | Lilian |  Ze života...
A doháním resty a tak dávám další článek.. tentokrát hlavně o Šári Usmívající se.

Tak jako u Libušky, i tento měsíc se to tak jakože stabilizovalo. Lepší kojení (už stačí většinou jen chvilku ponosti a v klidu se nakojí, nebo prostě před spaním. Jinak holt ráda kouká co kde líta). Trošku klidnější dny (zvlášť když se dobře vyspala). Míň nošení přes den - hrála si u nás, koukala na mě s Li jak hrajem divadlo a tak.. Má moc ráda lechtání na bříšku - u toho se v podstatě vždy když není total KO směje - což je prostě Líbající (čti k sežrání Smějící se).

Takže začátkem měsíce to vypadalo, že toho začneme víc podnikat. Zvládli jsme v klídečku zubajdu, nákup bot pro II a pak ještě procházku v parku (II si vyhrála s listy) a Šári si usla u mě v šátku. Taky jsme konečně navštívili sestru a její 2 klulky a malou Magdičku (2 měs) a já byla i u babičky v nemocnici (manžel a švagr měli 4 děti na povel.. tak měli záhul, ale zvládli super) a i obě cesty autem byly ok, tak jsem byla happy.Usmívající se Ten pláč je totiž prostě děsivej.. trhá mi to srdce, že jí nemůžu pomoct a ona mě přitom volá.. Taky jsme byly všechny 3 na nosícím srazu. Bylo to super. II si tam celou dobu hrála s ostatníma, jen si mě hlídala kde jsem a občas mi přišla něco ukázat/říct. Šári jsem nosila /prý pěkný úvaz - no zrovna se celkem povedl/, a dokonce mi tam usnula, takže to bylo super a moc jsme si to užily.


No ale bohužel nás dohnalo nachlazení. Prvně já, pak manžel, pak II. Jsem vděčná, že i když já s Vojtou jsme byli na hromadě (antibiotika, streptokok v krku, děsnej kašel, malá teplota ale dooost únava), tak že Šári to nechytla (nebyla ve své kůži, ale nebylo potřeba jí nic dávat krom MM do nosíku) a II "jen" tu rýmu a to ještě ne úplně šílenou.

V půlce měsíce zas bylo pár o dost horších dní se spaním, tak jsem pak byla trochu zombioidní, ale pak zas trochu lepší tak dobrý..(ve spojení s mým nachlazením fakt bájo kombinace). Ještě že už máme s Li fakt zažito, že jsou to všechno fáze. (Některé sice trvají i 2-3 měsíce a to už člověk má fakt dost!, ale jsou to fáze).

Jinak spí většinou 3x denně po cca 45 min. Většinou ráno na mě, v poledne v postýlce a odpo v šátku či opět v postýlce.. Dle toho jak je umrčená a jak jde uspávání. Ale občas se syčákem spí v postýlce i přes hodinu. 2x se asi povedlo i 2 h. A to jsem byla úplně úžasně překvapená kolik máme s II času něco vyvádět (ať už vařit nebo její oblíbené kreslení).

Co se týče pohybových a jiných pokroků: Cca v 4,5 měs se začíná pozvedávat na dlaních (říkám jí kobra :-D) a taky se hodně roz-akčnila a bez plínky se hodně často otáčí a taky si krásně štěrchá (ovšem když si ubalí, tak to fakt bolí a má šlic přes celé čelo). Koncem měsíce se otočila několikrát i z břicha na záda (za svítícím mobilem) a nebo se za ním dokázala rychlostí šneka i přiblížit cca 30 cm. Občas se teda přetočila i přes L bok, ale naprosto minimálně, spíš se zlobí, že jí to nejde. Každopádně na břiše tráví naprostou většinu častu a čekáme, kdy dojde na plazení, nebo jestli ho jako Libuška přeskočí a rovnou bude lozit po 4.

Jinak Libuška dál v klidu a na sestřičku nežárlí, ani jí nedělá nic nepěkného.. Často ji pusinku, objímá.. Líbající Říká, že je to její skřítek, její sestřička, jenom její. Hlídá si ji - když někdo ze srandy řekne, že Šári spapá, tak II hned, že ne, že se nesmí. A jestli ju půjčí třeba babičce - taky, že ne... Prostě ju má fakt ráda. Taky říká např. Šári neplače, můžem číst. Protože jí vždy vysvětluju, že když plače (většinou je unavená), tak musím nosit a uspávat a že číst budem potom. Kolikrát třeba něco chce a že ona bude chrastit a Mami pomůže (takže já jdu podat knihu pro II a ona mezitím baví Šári). Je to fakt krása! Jsou to naše šikovné holky. Úžasný

A co se nevešlo jinam:
  • Byli jsme vyřídit rodičák - a asi podruhé nám Šári bez pláče usla v autě.. Krása :-)
  • Srovnání váhy: cca v necelých 4,5 měs - Šári 6 470 g a 64 cm x II 6770 g a 64 cm
  • Je to občas fakt hustej mazec. Ale je to i nádhera. Třeba když II přijde a podělí s náma o svoje hrozinky, nebo se přitulí. Nebo když se Šári směje jak II skáče a nebo jak hrajem na hoňku a bafáme na sebe. Snažíme se to nepřehánět s prací i když je potřeba i něco na domečku a užívat si rodinu.
  • Taky jsme byli na 3. kontrola kyčlí a už je všechno jak má být, takže už ani nemusíme chodit. Možná něco málo dělají i ty látkové plínky (je to v podstatě široké balení) a možná i trochu nošení v šátku (to je zas pohodlnější a lehčí pro záda, přece jen už není zrovna lehká).
  • O dost míň ublinkává co nejím mléčné věci. Občas se ale ještě stane.
  • Hůř se uspává večer a častěji se nechce nechat večer vůbec odpojit - nebo je do 10 min vzhůru. Ale to známe a víme, že je to opět věc která je fáze a je to o klidu a přijetí a zvládnem to. Trvat věčně to nebude (i když teď se nám to tak může občas jevit)
  • Začala ještě víc slintat, ale nic v puse nevidíme..

Jen aby bylo na co se těšit, tak rozepsaný je článek s přečtenými knihami (žádná sláva, ale mohlo by být i hůř) a článek s hláškami Libušky - a že některé jsou fakt perly co stojí za to Smějící se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama