Prosinec 2017

5. měsíc ve 4 - Šári se zvedá na dlaně a akčně se otáčí

15. prosince 2017 v 13:57 | Lilian |  Ze života...
A doháním resty a tak dávám další článek.. tentokrát hlavně o Šári Usmívající se.

Tak jako u Libušky, i tento měsíc se to tak jakože stabilizovalo. Lepší kojení (už stačí většinou jen chvilku ponosti a v klidu se nakojí, nebo prostě před spaním. Jinak holt ráda kouká co kde líta). Trošku klidnější dny (zvlášť když se dobře vyspala). Míň nošení přes den - hrála si u nás, koukala na mě s Li jak hrajem divadlo a tak.. Má moc ráda lechtání na bříšku - u toho se v podstatě vždy když není total KO směje - což je prostě Líbající (čti k sežrání Smějící se).

Takže začátkem měsíce to vypadalo, že toho začneme víc podnikat. Zvládli jsme v klídečku zubajdu, nákup bot pro II a pak ještě procházku v parku (II si vyhrála s listy) a Šári si usla u mě v šátku. Taky jsme konečně navštívili sestru a její 2 klulky a malou Magdičku (2 měs) a já byla i u babičky v nemocnici (manžel a švagr měli 4 děti na povel.. tak měli záhul, ale zvládli super) a i obě cesty autem byly ok, tak jsem byla happy.Usmívající se Ten pláč je totiž prostě děsivej.. trhá mi to srdce, že jí nemůžu pomoct a ona mě přitom volá.. Taky jsme byly všechny 3 na nosícím srazu. Bylo to super. II si tam celou dobu hrála s ostatníma, jen si mě hlídala kde jsem a občas mi přišla něco ukázat/říct. Šári jsem nosila /prý pěkný úvaz - no zrovna se celkem povedl/, a dokonce mi tam usnula, takže to bylo super a moc jsme si to užily.


Obrovský rozvoj osobnosti aneb naše Libuška 2-2,5 roku

12. prosince 2017 v 14:04 | Lilian |  Ze života...
Je toho tolik, že nevím kde začít.. Asi tím, že Libuška je úžasná sestřička - chodí Šárince štěrchat hračkama, říká Mamí p(l)ínu? - když začínám přebalovat, pomáhá u koupání.. No víc postupně napíšu, nebo je i v předchozích článcích - 1. měsíc ve čtyřech :-) - aneb narodila se nám druhá princezna, 2. měsíc ve 4 - aneb podruhé hormonová jízda a nejkrásnější bezzubé úsměvy a 3. měsíc ve 4 - aneb Šáši dělá krásné zvuky a otáčí se na bok a 4. měsíc ve 4 aneb úžasný hlasitý smích a Šári se začíná otáčet na bříško. Ale to jsou takové články zaměřené hlavně na tu menší pišišvorku. Toto je o Libušce a jejích pokrocích, jakože jsou fakt dost znát!

Libuška už je malá slečna - nosí občas culíky, ráda se fotí (vyloženě si to umí užívat a pózuje), hraje si s kabelkou / batůžkem (že jde do práce jako Táta) a je jedno že do toho zatím necpe zrcátko ale medvídka Smějící se.

Veliká změna nastala, když jsem byla v porodnici. Víc se semkli s Tátou. Krásně to spolu zvládli. Měla akorát 2 roky 2 měsíce a 2 dny Úžasný! To nám to teda vyšlo. I večerní a denní uspávání (a to předtím jsem uspávala jen já u kojení), ale Tatínek a jeho pohádky jsou populární.

Hodně se nám rozmluvila a dokáže argumentovat - např. řeknem Libuško, tam nemůžeš stát, bojím se, že spadneš. A ona na to: Proč ne? Já držím. Ano, asi někdy od 2 let a 3 měs?? používá otázku proč a to samozřejmě vede k dalším proč.. A taky používá přibližně stejně brzo já. Což je docela mazec! Usmívající se "Moje" z ní vypadlo o něco později - v necelých 2 letech a 5 měsích (a spojení "moje prso, moje prso" nás s manželem rozsekalo.. no hlavně, že ví, který je její a který Šári Smějící se).