4. měsíc ve 4 aneb úžasný hlasitý smích a Šári se začíná otáčet na bříško

26. listopadu 2017 v 14:40 | Lilian |  Ze života...
Je to lepší a lepší… Už se většinou i v klidu s Libuškou ráno stihneme nasnídat (to je další meta), protože předtím Sári většinou nevydržela sama ani během našeho umývání a čištění zubů a bylo to takové na rychlo.. Utíká to rychle a zároveň se to vleče (když se nedaří a jedna nebo druhá jsou umrčené). Na druhou stranu už si nějak nemůžu vzpomenout na to kdy tu byla pišišvorka jen jedna kdy jsem nemusela svůj čas dělit mezi 2 malé potfůrky Smějící se.

Spinkání se trochu stabilizovalo.. na většinou 3 spánky za den a večer usínání kol půl 7 nahoře už v posteli. Koncem měsíce se to zhoršilo (délka uspávání), ale ještě pořád se daří pokládat aspoň na polední spánek do postýlky (abychom s II mohly společně obědvat), takže je to fajnové.. Většinou spí v postýlce 35 - 50 min (vyjímečně se stalo i 80 a jednou i 2,25h - to jsem měla svátek a chodila jsem kontrolovat, jestli dýchá, jak mi to bylo podezřelé! Smějící se). Jinak v noci už většinou zavinutá a samozřejmě u nás.. A začíná se budit trochu častěji (intervaly po 3 hodinách to fakt nejsou), ale nejsem zombie, tak fajn Úžasný. Od půlky měsíce je zas horší uspávání, ale pak se to zas trochu zlepší..


Kojící bojkot bych řekla, že se trochu zlepšil, tak aspoň tak. Ale už to beru celkem sportovně, když musím nejdřív ponosit a uklidnit a až pak nakojit. A II je u uspávání většinou super hodná (a celkem tichá), což moc pomáhá. Horší je, že jí většinou vyjde něco s čím potřebuje pomoct zrovna na tu chvilku, kdy už už usíná Šári a já pak musím začít znova (např. kakání, rozlití pití, nalezení oblíbené panenky apod…) a to prostě nepočkáMrkající.

Je ráda v šátku, který většinou funguje na uklidnění (příjemnější ponošení pro naše záda) a na uspávání. A protože byl ještě začátkem října pěkný listopad, tak jsme chodily často ven. A chvíli sjme i pomáhaly manželovi a II (kteří vozili hlínu a zarovnávali zahradu) a rozhrabávala jsem hraběma do roviny (haha) a Šári spinkala.. Prostě paráda. Měla jsem z toho fakt radost, že můžu taky na té naší zahradě maličko něco udělat a že to zvládáme všichni spolu. Taky se v šátku s Sári dobře vaří. II pomáhá a je potichu u toho a společně i ten oběd uvaříme. Tedy ne nějaké složité a dlouhotrvající věci, ale i tak super.

Šárinka nám úžasně roste.. Oproti minulému měsíci, teď měla v 3,5 měsících 5960g, 61cm (ve srovnání s II - ta měla 6115g a 61,5 cm) .. 600 gramů nahoru a 4 cm. Takže aspoň jsem v klidu, že i přes bojkot se toho jídla nebojí! S vyplazeným jazykem

A rozvoj je bájo věc. Už tolik nemrčí a neplače (pro nás bezdůvodně), ale většinou, když na nás nevidí, nebo má mokrou plínku, má hlad anebo chce uspávat.. Častěji se směje (nejvíc teda na Libušku!). Miluje když Libuška skáče.. Na začátku měsíce se poprvé nahlas zasmála právě u skákání. To je naprostá nádhera!! LíbajícíLíbající Libuška skáče a my ju zvedáme a ona u toho píská… Šári se směje.. A to si pak užíváme všichni, protože Šári se směje, II si to užívá, my taky (akorát máme za chvíli ruce až u kolen.. ale koho to zajímá, že.? Aneb co by člověk neudělal pro tu dětskou radost a nadšení Smějící seLíbající).

Milníky:
1) HLASITÝ SMÍCH - sice to není tak často.. ale za to je to o to nádhernější. Strašně moc si ten Sári hlasitý smích užíváme. To se nedá popsat… To se musí zažít Líbající. Směje se skákání a taky občas na šášu nebo housenku.

2) Chvilku už si hraje i sama - s hrazdičkou, nebo hračkou kterou si drží v ruce a leží u toho na boku.

3) O dost víc se hýbe. Často je na boku, občas už se otočí na břicho - poprvé v 3,5 měs - (a u toho jí II fandí "zaber šmudlo", což je naprosto dokonalý!), ale není to ještě úplně pravidlo a občas je to jen na 'lachtana' - se zalehnutýma rukama, ale i tak super Mrkající. Trošku taky letadluje (hlavně koncem 4. měs) a objevuje nožičky. Má jiný pohled na svět a moc se jí to líbí.. Postupně tráví na bříšku víc a víc času… (taky pak byla pochválená jak hezky pase koníky a má posílený svaly Usmívající se).

4) Píská, bublá prostě komunikuje - manžel říká, že je R2D2… Dělá prostě krásné zvuky Úžasný, jen zatím úplně nerozumíme co říká Smějící se.

5) Úžasně reaguje na mazlení a hlazení nebo na napodobování jejích zvuků (něco jako ha-brr nebo písk písk). Usmívá se tím svým obrovským bezzubým úsměvem a má jiskřičky v očích. To prostě člověk nemůže mít špatnou náladu (ani když chvíli předtím poslouchal stížnosti na mokrou plínu/nudu/hluk či na co to vlastně bylo..Mrkající

A co se nevešlo jinam:
  • Líbí se jí tleskání a její uspávací song je Okolo Hradce /a II jde většinou uspávat se mnou - vezme panenku a taky houpe a zpívá/
  • V autě jezdíme za zpěvu lidovek a je to o dost lepší.. nebo aspoň trochu Mrkající
  • Zvládli jsme v klidu oslavu u MaT - a naprosto v klidu se tam vyspala v šeru v šátku u manžela
  • Ještě občas funguje, že večer uspím u kojení a můžu sledovat potichunku seriál a jíst u toho večeři (už příští měsíc si o tom můžu jen tak nechat zdát Smějící se). No prostě fáze…
  • Občas se stane - třeba tento měsíc asi 3x, že Šári si usla sama pod hrazdičkou.. kdyby to bylo častěji, nestěžuju si, ale i tak aspoň něco..
  • Zvládneme zajít i na hoďku a půl na houpačky.. II se vyblbla maximálně a Šári tam pořád koukala a koukala co se děje a jak se tam smějou, až ju to totál unavilo a usla bez nějakého velkého úsilí v šátku.
A já/my?
Já jsem ráda a spokojená, když je nám všem fajn. Taky jsem se poprvé od porodu naložila na chvíli do vany. To byla pohoda nevídaná! Kdo se skoro rok jen sprchoval, to určitě docení, tak jako já Mrkající.

Jsem hrdá na nás s manželem, že to spolu zvládáme. Někdy je to totiž fakt mazec. Nemáme skoro žádný čas sami na sebe ani navzájem. Někdy když se zadaří večer uspat obě zaráz a vydrží chvíli spát samy.. Ale milujeme ty naše holky copatý.. A i tak si nacházíme krásné chvilky souznění, společného plánování nebo srandy u pantomimy zvířat nebo kapky medoviny.. Just LOVE.

Taky čerpáme energii z přírody - byli jsme na výletě na houbách na Pohořanech a i když jsme potkali dooost dalších houbařů a šli jsme až odpoledne, tak jsme přinesli půl tašky babek/hříbků. Takže já jsem byla mega happy (děsně jsem chtěla jít na houby - jo, jsem prostě nadšenec!) a navíc z toho byly i úlovky, a tak byli spokojení všichni.. A prostě se to povedlo i když to ze začátku vůbec nevypadalo. Bylo krásný slunečný počasí (i když to vypadalo ze začátku nic moc - u nás děsná mlha), II v klídku (byla trošku zácpa na silnici během které II usnula a čekali jsme že bude otrávená…), Šári se prospala v šátku během výletu, II hledala houby (vysvětlili jsme, že některé jsou pro nás a některé jen pro zvířátka) a užívala si to.. No prostě pohoda Líbající.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama