3. měsíce ve 4 – aneb Šáši dělá krásné zvuky a otáčí se na bok

4. října 2017 v 19:16 | Lilian |  Ze života...
Další měsíc plný zážitků s našimi holčičkami utekl jako voda. Opravdu se nenudíme. A když jo, tak na domečku je práce milion a na zahradě tak.. Ne, fakt se nenudíme. Spíš přemýšlíme co dřív, co počká a co prostě zatím je hudba budoucnosti Smějící se. To jsem tak rychle sepsala, že možná je to sice trošku zmatečné, ale zas je to, to co mi nejvíc vytanulo na mysli…

Šáši
Řekla bych, že se dá říct, že jsme se už aspoň trochu sžili Usmívající se. Šaši spinká většinou 3x za den po cca 45 min (když spinká krátko, tak je to na houby a chce zas třeba za půl hoďky uspat - což takhle jsem jednou uspávala 6x za den plus ještě pak večer a to jsem toho měla už plné kecky). Občas se dá i položit do postýlky a už si někdy hraje i sama s hrazdičkou a cíleně do hraček opravdu vráží - občas ručkou občas nožkou. Ráda taky sleduje, když si s Libuškou stavíme z lega/hrajeme s plyšákama, takže se jakoby zapojí.. Což znamená, že mám i trošičku víc času i na Libušku.. Jinak je to pěkný akční akrobat - otáčí na bok! Čekáme, kdy se otočí na bříško (na to ještě nedošla), ale občas se nám otočí z bříška na záda.. Uvidíme, jestli v tom bude pokračovat.


Večer většinou usíná mezi 6 a 7, a to u kojení (někdy s šumem a zavinutá, když je hůř), ale naprosto vyjímečně musím vstát a unosit večer. A dokonce se 2x stalo, že jak byla vyklidněná po cca 1,5hod kojení, tak se pak 'uplácala'- povrtěla v posteli a usnula sama. V noci se teda zatím stalo 4x za ten měsíc, že jsem musela vstát asi kol 3 ráno a unosit.. Zato přes den je to v podstatě pravidlem a u kojení usne málokdy. Takže šátek nebo zavinutí a nosit, zpívat/šumět.. Někdy je to chvilka (do 10 min), někdy i 20 min.. No sranda.. Do postýlky stále zkoušíme aspoň občas položit a teď to třeba párkrát klaplo, že tam spala i těch 45 min, což je naprosto úžasný, protože pak mám čas na samotnou Libušku, aby měla mou plnou pozornost nějakou dobu a netrápila se tím, že furt musí čekat až (až nakojím, až uspím, až.. ).

Pokračuje taky to její neklidné kojení Zamračený, takže málokdy kojím obě zaráz. Už tomu říkám bojkot, protože místo aby se v klidu napila / uklidnila se u kojení, tak se furt pouští a otáčí.. No děs běs.. (občas to teda dělá i v noci a to je teprv nepříjemný, protože u toho teda spát nezvládám).

Co je fajn, že i když nesnáší autosedačku, tak když byla vyspaná, tak ji zvládla tolerovat a nebrečela a celou cestu do PV (za babičkou do špitálu) vydržela nebrečet! Taky už nebrečí u každého převlíkání (jen když je moc unavená) a koupání se jí už i líbí! Hračku už si chvilku občas zvládne držet, takže podáváme a podáváme zpátky do ručičky. Jinak Šáši teď trochu fláká pasení koníků. Skloní hlavu a cucá si ruku.. Objevuje.. :-) Některé dny ale zas víc ublinkává Plačící i když nejím mléčné věci (aspoň se zas přibližuju k veganství Mrkající). Zkoušíme bezplenkovku a dost často je bez plenky na podložce (o to víc se pak hýbe a je vidět jak si to užívá).

Dělá teď strašně krásné 'bublavé' zvuky, když ju škádlíme a hladíme po tvářičkách a u toho se směje. Má taky nádherný dolíčky ve tvářích (ne po neštovicích - jak u J. Cimmermana Smějící se).

Kontrola u mudry byla v cca 2,5 měsících a to měla krásných 5 355 g a 57 cm (x II 57,5 cm a 5 380 g), takže i když se nám permanentně zdá, že II byla menší, tak to tak asi není Líbající.

Byli jsme taky na prvním výletě ve 4.. A bylo to naprosto parádní. Všichni jsme načerpali úžasnou energii přírody. Na louce kvetly ocúny, bylo to jak z pohádky. Pak jsme si střihli procházku lesem.. Paráda a pohoda. Šáši jsem uspala v šátku.. No moc fajn (a bylo to za rohem, abychom se nemuseli trápit s pláčem v sedačce).LíbajícíÚžasný

A jinak..
Já občas nemůžu.. Protože Libuška něco chce (teď), Šáši pláče, mě se třeba chce na wc nebo mám velký hlad.. a pak to tak dobře nedávám jak bych chtěla trochu ztrácím nervy (tzn. nejsem tak chápavá/milá jak bych chtěla). Ale celkově je to super. Libuška je celkem ohleduplná anebo se s ní dá domluvit (že třeba netříská do bubínku když uspávám Usmívající se). Ale celkově super.. Občas zvládnu něco udělat, tak pak mám radost, že se daří.. Uklidit, pomazánku, vyzkoušet nový recept, kouknout na kus seriálu, vyplet část záhonku.. Z toho vše mám pak velkou radost. A taky jsme teď společně pohli s manželem se zahradou, z čehož mám radost neskutečnou! Já jen jeden den trošku rozhrabávala hlínu, ale on rozbil staré schody sbíječkou, zasypal hlínou, zarovnal zahradu hlínou.. A konečně po 4 letech máme zahradu bez díry (po starém pařeňáku) a bez hromady hlíny. Je to tak úžasně prostorný.. Těším se na další léto, jak si tam budem hrát na hoňku už s oběma holkama!

Manžel úžasně pomáhá se vším.. Vezme Libušku sebou ven na zahradu, když tam pracuje.. Večery jsou jejich a já jsem nahoře a můžu se soustředit 'jen' na uspávání Šáši. Nosí a uspává Šáši v šátku, chystá jídlo, vaří, nakupuje.. Nebojí se toho. Je prostě skvělej chlap.

Libuška teď víc zkouší něco jako mocenské hry. Schovává hračky a my je máme hledat. Nechce se oblíkat a jakože bojujeme o oblíkání ponožek (někdy už pak ale doopravdy - tak teplo zas nemáme aby byla opravdu dlouho bez ponožek), schovává plínky/oblečení apod.. Taky se chce víc tulit a nosit (ukáže na záda a donese si manduku.. a to pak nejde odmítnout.. ale dá se dobře domluvit a pak za chvilku klidně i sleze a jdem třeba stavět). Jednou už teda takto usly obě (když ještě Li spala v poledne), a tak jsem měla cca 10 kg na zádech a cca 5,5 kg na břichu.. Mazec. Naštěstí Li spala jen asi 45 min.. ale překvapivě mě to úplně neodrovnalo Smějící se. Jinak si občas hraje sama, občas chce číst x pohádek za sebou.. Taky záleží na tom, jak je unavená. Ale je to lepší, když už v poledne nespí.. Víc v samostatném článku Obrovský rozvoj osobnosti aneb naše Libuška 2-2,5 roku, který mám teď ještě rozepsaný a bude zveřejněný někdy začátkem listopadu.

Užíváme si:
  • II - Hru na schovku, honěnou, běhání za ruku, tancování, zpívání lidovek (ráda se učí nové a nové), kreslení vodovýma, vymýšlení pohádek - a II odpovídá v dialogu za jednotlivá zvířátka, čtení pohádek
  • Šási - Chrastění a držení hraček, dělání ksichtíků na Šáši, hraní s hrazdičkou
  • Chodíme ven - zvlášť když teď byly teď x dní krásný teplý podzim. To byla paráda! Šáši je to asi celkem jedno (uspávám nebo nosím na rukách), ale pro mě i pro Libušku to bylo super vylézt na delší chvíli na vzduch. Libuška si třeba vysloveně užívala, když ji jakože honila po zahradě Sárinka (čti já s nataženýma rukama ve kterých jsem Šáši nesla a tak jsem za ni běhala Smějící se … pak jsem měla ruce až u kolen, ale za tu srandu to stojí). Prostě děti to je posilovna a skvělá zábava!!

Je to úžasný, i když někdy mega náročný! Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama