2. měsíc ve 4 – aneb podruhé hormonová jízda a nejkrásnější bezzubé úsměvy

12. září 2017 v 20:20 | Lilian |  Ze života...
Druhý měsíc je pryč a já tomu nemůžu uvěřit.. Zase to utíká rychle a zároveň když pláče, tak má minuta ne 60 vteřin, ale tak milion!!!

Co já?
Já se cítím už konečně dobře aspoň po té fyzické stránce, což je docela úleva. Rozhoupané hormony mi dávají sice zabrat, ale není to úplně šílené - žádné řvací či hádací scény se nekonají. Spíš mě rozbrečí každá blbost, ale to se dá zvládnout . A nemám pocit takové zombie jako s Libuškou. Možná i proto, že jsem zvyklá na míň spánku a že nemusím vstávat na kojení z postele. Když to nejde vleže, tak stačí aspoň ten polosed a já se opírám o čelo postele a pak se jen sesunu níž a spím Smějící se. Trápí mě exém a bolesti zad, ale jde to. Nedávám to, že se nezvládám věnovat Libušce, jak bych chtěla a nebo naopak Šárince (abych ju měla opravdu celý den na rukách tak jako Libušku). Ale dělám to nejlíp, jak umím a můžu a tak si myslím, že můžu být spokojená. Ovšem bez podpory manžela by to nešlo ani náhodou. A občas se mi i toto zdá málo..

Co Šárinka?
Denní režim zatím moc nemá. Usmívající se Ráno je nějakou tu půl hodinku dobře naladěná, tak to s Libuškou musíme stihnout převlíct, hygienu a ideálně i najíst.. Pak už Šási potřebuje sosat nebo si hrát nebo prostě už uspávat, protože ještě potřebuje pospat.. Někdy to jde v klidu u prsa.. Dost často ale pláče, a tak musím chodit a nosit a uspávat u toho písničkou. Zavinujeme málo. Spíš ju pak už beru do šátku.

Odkládání do postýlky v podstatě nefunguje (na to jsme od Libušky zvyklí, ale jde to s Šási asi ještě míň S vyplazeným jazykem!). Hodně proto nosíme i v tom šátku a to se jí líbí.. A jak usne, tak třeba s Libuškou i uvaříme Usmívající se.

Naštěstí ctí ten noční režim cca po 18 hod jdeme nahoru do ložnice, do klidu a tam uspávám a většinou kolem té půl 8 se pustí a nechá položit a spinká sama povětšinou do 11, v nejlepších výjimečných případech i do půl 1! Takže se ze začátku noci docela vyspím. Ani to večerní uspávání není taková šílenost jako si pamatuju s Libuškou, pokud už teda není přetažená.. Za to jsme moc rádi, protože se daří uspávání obou holek s námi a nemusíme se nějak střídat v nošení a můžeme všichni v poho spát v ložnici. Krásný pocit, jak ty 2 holky oddechujou..Líbající

Už skvěle reaguje na naše grimasy. Má ráda tleskání. Hraje si s hrazdičkou a s tou nejnižší řadou už štěrchá sama. Hračku ještě neudrží, ale když štěrcháme my, tak hračku sleduje. A začala se usmívat koncem měsíce! Nádherný bezzubý úsměv. LíbajícíLíbající To člověka tak naprosto dostane.. Že je zapomenuto všechno to nošení, bolavé ruce i bezmoc, že pláče a my nevíme jak pomoct i když máme pocit, že už se stavíme na hlavu a nic… Celkem nepopsatelené. Plné lásky, důvěry...

Nechce být sama a sama ani neusíná (krom asi 2x pod hrazdičkou). Ale my jsme asi ani nic jiného nečekali.. Když je přetažená, tak ten řev je hodně hodně stresující. Naštěstí většinou stačí uklidnit sebe (haha, jak jednoduché, že.? Někdy teda fakt neee..), zavinout, zapnout šum, ponosit, do toho zpívat a povětšinou je tuhá za chvíli. Nebo v tom šátku, tam je to taky celkem dobré.. I proto, že já už tam pomalu začínám i kojit, takže se jí asi líp navazují ty spánkové fáze.. Už taky je překonáno, že by usínala JEN u kojení. I proto, že docela začala ublinkávat a brkat a nebo jí něco vadí.. a usíná usína a pak se začne odtrhávat a plakat, takže pak už někdy nenabízím a jen nosím u šumu.. Takže už uspal i manžel, a není to jen na mě.. Ovšem když chce prso, tak to nemůže sloužit Smějící se.

Večer usíná se mnou většinou u kojení, někdy už po 18 h, někdy až třeba v půl 8. Kdy jsem musela i nosit bylo vyjímečně a v noci se budí cca poprvé po 4-5h od položení, tzn. většinou mezi 11 a půl 1, pak už je to zase častěji, ale nemuseli jsme zatím ani jednou vstávat a nosit v noci, tak je to super.. Na noc nezavinujeme a spí s námi. Ráno se budí cca v 6 a pak je vzhůru třeba půl hodiny až hodinu (to má většinou super náladu a jen se usmívá a kouká po kolotoči) a pak když je klid, tak ještě třeba na 40 min usne.

Jinak zatím moc ven nechodíme (myšleno dál než na zahradu). Nějak mě to stresuje, že to nestíhám, a taky Šáši hodně ráda leží rozbalená a kope si a to venku jaksi nejde.. No, takže zatím jsme byli jen na pouti ve Štěpánově (to bylo na konci šestinedělí) a bylo to úžasný! Šáši to prospala u mě na rukách. II byla poprvé na kolotočích a moc se jí to líbilo a my si s manželem dali venku kafe v parku.. Jo a Šáši vůbec neplakala, tak to bylo naprosto úžasně klidné Usmívající se. A pak jsme teda asi 2x byly s Libuškou na houpačkách - které máme asi tak 5 minut chůze (s Libuškou možná 8) od domu.. Naštěstí.. tak tam si aspoň zas trošku polezla a Šáši to opět prospala. Holt nejlepší je to teď na zahradě a jsem moc ráda, že ji máme.

Co na sestřičku Libuška?
Libuška je úžasná sestřička. Pořád ji chodí hladit a pusinkovat. Zpívá jí, když začne plakat. Když ji poprosím, tak jí jde zachrastit hračkama nebo mi podává "pínu" (plínu) na "čiči-kaka" (přebalení)… Taky komentuje, co Šáši dělá - např. "Šáši blinká", dá jí pod pusu látkovku a řekne "Šáši blinkej tady". Nebo když jí říkám proč musíme být potichu, tak říká "Šáši spinká." Taky ji ale nijak nenutím pomáhat a ona pak chce sama. Ráda se totiž zapojuje do všeho co děláme my. Taky nosí panenku a uspává, taky ji poplácává po zadečku a pak nám říká, že panenka taky prdí jako Šáši.. No prostě je úžasná!! Fakt. Líbající

Jak trávíme dny:
 • Hodně přes den zpíváme lidovky. A Libuška zpívá se mnou, takže jich už spoustu fakt umí - třeba Okolo Hradce, Holka modrooká, Já do lesa nepojedu, Červený šáteček, Já mám koně… Jako fakt moc.
 • Hodně čteme pohádky - Libušku to teď moc baví, takže třeba o Vlku a 7 kůzlátkách, Roubená chaloupka, Řepa.. Ty už umí snad nazpaměť. No a pro Šáši u toho děláme nějaké pohybové náznaky co se v pohádce děje, nebo chrastíme nějakou hračkou (už je hezky sleduje a otáčí za nimi hlavu).
 • Už jedeme plně na látkovkách, krom noci a návštěv doktorů. Takže docela často přebalujeme a navíc i často větráme (líbí se jí volnost) a docela nám i vychází bezplenkovka - že čůrá až po rozbalení a používáme zas signál ččč. Ovšem překvapila nás a dobře tráví - takže poo katastrofa se koná většinou jednou za 5-7 dní. Poprvé jsme z toho byli docela nerves, že má zácpu, ale ok. I to je normální u plně kojených dětí..
 • Kojíme hodně často. Ale to by mi nevadilo. Co mě dostává, když se odtrhává a brečí, místo aby ji to uklidnilo.. Ale zvládáme.. (Většinou chce brknout/ ublinkout a nebo si tak říká, že se jí chce čurat). To Libuška je u kojení klidná, ale má zas občas moc silný tah Mrkající.
 • Cvičíme pasení koníků, docela ji to i baví a jde jí to šikulce. Začíná si sama chrastit hračkami na hrazdičce - chvilku pod ní vydrží i sama. Sleduje kolotoč cca od 1,5 měsíce. V tu dobu já s Libuškou buď blbnu a hrajeme na hoňku nebo stavíme z lega nebo kreslíme.
 • Uspáváme - Šáši většinou hned kol půl 9, pak kolem poledne, pak kol 2 a pak kol 5 no a pak už jdu uspávat do ložnice jakože na noční spaní.. Občas ji Libuška probudí vysypáním nějaké hračky nebo nenadálým výkřikem. Ale dá se s ní domluvit a většinou se tlumí a třeba jen v poklidu pak čteme pohádky, když na mě Šáši spí. Libuška spí kolem půl 12 a někdy už nespí vůbec. Taky koordinace kojení tandemu na uspání je fakt švanda. Nejdřív musím uspat Šáši a pak až II, se kterou se naštěstí dá domluvit, že čeká když jí povídám pohádku. Jinak většinou jsou ty dny teď na střídačku. Když nespí třeba 2 dny po sobě, tak už je to blbé a je moc tuhá.. Hodně špatně se odpoledne budí (s pláčem), takže je to skoro lepší když to zvládne a nemusí spát. Večer totiž usne v klidu u kojení před 9 hod a ráno většinou po ranním kojení ještě usne o té půl šesté do půl 8, což je super. Už se takhle stalo, že jsem nosila obě Překvapený- Libušku na zádech (10 kg cca) v manduce a Šárinku (cca 5 kg) v náručí zavinutou jsem uspávala. Libuška mě chtěla cítit a Šári potřebovala uspat.. No mazec!!
 • Chodíme ven - hlavně když je hezky, tak se snažím jít každý den. Šáši se snažím uspat, většinou v šátku nebo na rukách a pak položit chvilku do kočárku (to pak třeba v lepším případě 20-30 min spí). Pak něco děláme s Li na zahrádce - sklízíme rajčata, hraje si s vodou nebo jen tak pozorujeme mravence, krmí slepice sousedům, jíme rybíz (miluje venku ojídání přímo z keříků).
A co se nevešlo jinam:
 • Kontrola hned den po šestinedělí - přibrala skvěle na 4 640 g a vyrostla na 55 cm, takže za 6t života přibrala přes 1,5 kg a vyrostla o 5 cm. (Libuška se za 6t vytáhla o 6 cm a přibrala 1,4 kg - 54 cm a 4 410 g).
 • Šáši otevírá i dlaně občas a chytá nás za prst nebo si chrastí hračkou na hrazdě. Hezky se jí daří držet hlavičku a na bříšku se jí celkem líbí, pokud teda není unavená. O dost se zlepšilo její ublinkávání poté co jsem přestala jíst mléčné výrobky. Má už i víc mimiky v obličeji, což je super.
 • Nemá ráda auto, ale štěrcháním se dala přesvědčit aspoň na občasnou toleranci (ale je to asi dost na hraně). Uvidíme časem. Kočárek stále nemá ráda, ale už se teda jednou stalo, že jsem tam bez pláče uspala.. Jednou za 2 měsíce.. Haha, ale zas nezkouším to často. Je pro mě jednodušší jít v šátku, nebo zavinout a snažit se uspat na rukách…
 • Už nepláče u koupání.. Ze začátku to byl děs.. Koupání a převlíkání. Obojí se zlepšilo.. Převlíkání sice pořád nic moc, ale každé zlepšení je super, když už to není hned amok křik od začátku.
 • Díky šátku jsme zvládly třeba nachystat s Libuškou sklínky na zavařování dýně, nebo nachystat zavařování rajčat či sušení hrušek.. Je to super pomocník.

Jsou to naše princezny.. Sáši má 2 měsíce a II už 28 měsíců. Utíká to rychle (někdy mě to teda utěšuje, co si budem povídat Smějící se), ale povětšinou to myslím nostalgicky. Malinké jsou děti jen jednou a je úžasné, že to můžeme prožívat s nimi. Znovu objevovat svět a vnímat všechny jeho zázraky..LíbajícíUsmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama