1. měsíc ve čtyřech :-) – aneb narodila se nám druhá princezna

14. srpna 2017 v 13:48 | Lilian |  Ze života...
Zatím mi chybí dopsat články 3. trimestr a porod.. Ale začnu tímto dokud je to maximálně čerstvé. Beru jako svůj velký úspěch to, že jsem aspoň něco dopsala hned po šestinedělí Smějící se.

Jsou každá jiná.. Obě nádherné!! Libuška (aneb jak si říká sama II) blonďatá a světlý typ po Tátovi, Šárinka (tu Libuška překřtila na Šáší) maličko snědá s tmavšími vlásky bude asi trošku po mně.? Úžasný

Zatím je to absolutně bez žárlení a to je úžasný! II chodí hladit a pusinkovat a taky už si řekla, že chce i ona pochovat miminko (krásná věta "Mami puč mimi.").Líbající


Naštěstí jsme s manželem oba doma 2,5 týdne od narození.. Se dvěma holkama je to docela logistika.. Větší chce vstát, hrát si nebo jít ven.. a malá chce jen jíst-čurat-nosit se-spát Smějící se (a když nevíme co a nebo je přetažená/bolí ji bříško, tak pláče.. a že má teda hodně výkonej ječák!!)

Spíme všichni spolu.. II, manžel, já a Šáší.. Jde to zatím mooooc dobře. Večer uspíme - buď já obě, nebo manžel II pohádkou, což je super, že se zatím navzájem nebudí.

Jak to prožívá dvojnásobná matka? Smějící se
Nejsem tak améboidní jako u Libušky, obecně se mi zdá, že líp funguju (je to i tím, že jsem neměla tu ztrátu krve - železa), že už trošku tuším v péči a nejsem ze všeho tak vyplašená (i tak jsem vyplašená - protože je malinkáMrkající), ale samozřejmě hormony pracují (nálady s občasným pláčem se střídají někdy pěkně rychle!!). Spím asi celkem dobře - neboli kojíme v noci, ale nemusím sedět (leží buď na mě, nebo vedle mě), takže spím asi líp než s II, i když tam nejsou 3-hodinové intervaly jako s ní.

Občas mě teda dál trápí špatné sny a moc myšlenek, kdy koukám do stropu a prostě nezaberu, ale snad si to koncem toho šestinedělí taky sedne.. Navíc prvních 14 dní v podstatě nemůžu sedět, takže je to hustý! - Nakonec byl porod docela rychlý, takže poporodní zranění jsou a bolí jako čert. Naštěstí manžel se opět chopil domácnosti a maká a pomáhá moc… Snídaně, večeře, obědy, nákupy, uklidit, nádobí, s II ven na zahradu něco málo udělat.. Když zvládám tak mi nechá obě a jde pracovat chvíli na zahradu, abychom i s domečkem pomalu hnuli.. Usmívající se

Jsem moc ráda, že kojení jde dobře a i Šaši se mi zdá, že míň otvírá pusinku, kojení nebolí a ragády (jako s Libuškou nemám, tak je to super). Navíc Libuška pomáhá nastartovat laktaci a případně funguje jako super odsávačka.. Vůbec si nestěžuje.. První tandem kdy jsem holky kojila zaráz jsme si střihly hned první den po příchodu z porodnice a je to fakt super krásný pocit.. holky našeLíbající.. (Navíc teda obrovská pomoc, protože tak v poledne uspávám a docela dobře to funguje - taky i proto, že s II už se dá domluvit, že chvíli počká).

Cítím ještě takovou tu lítost, že jsem tu nebyla pro Libušku - během porodu a pak co jsem byla v nemocnici, tak jsem měla velkou potřebu ji tulit a vynahradit jí to.. Ona na mě taky ze začátku visela docela dost (jak na kojení, tak na tom kam jdu - i když já chodím jen na WC a do koupelny Mrkající). Časem se i toto docela stabilizovalo, i když někde to v sobě mám. Bylo to poprvé, kdy beze mě byla dýl než 4 hodiny..

Just Šaší a její pokroky
Blíží se konec 1. měsíce když tenhle článek začínám psát Usmívající se a utíká to fakt šíleně rychle!

Kontrola u pediatry až v 8 dnech (byly svátky), přibrala a vše je ok.. Pupík už měla odpadlý, ale vystouplý (tak jsme se báli kýly, ale vypadá to ok). Přibrala a měla3 225g Další kontrola byla pak ve 14 dnech (to už i vyrostla o 2 cm od narození a přibrala na 3 425g a vyrostla o 2 cm na 52). Další kontrola bude až v 6ti týdnech - prý už jsme zkušení rodiče ..což nás pobavilo;-). Pro srovnání II měla porodní váhu 2950g, spadla na 2680g no a ve 3 týdnech měla 3535g! Zdá se mi nějaká větší než Libuška, tak jsem zvědavá na srovnání v 6ti týdnech Smějící se.

Kojení se daří a jsem moc ráda.. Časem i vypozoruju, že se vždy kroutí a pouští z nějakého důvodu - ublinknout/brknout/tlačí ji bříško/je unavená a nemůže zabrat. Kojí se opravdu na požádání, kdykoli, žádné intervaly nesledujeme. S Libuškou jsme to řešili a určitě bychom si ušetřili nějaký pláč (hlavně ten večerní)… Dudlík jsme ani nezkoušeli. Nemám zájem zkazit si techniku kojení a řešit bojkot nebo později kousání. V ublinkávání začíná dosahovat kvalit Libušky (ještě teda nee, ale taky je to o dost častější jak na začátku).

Šáší je docela náročná Usmívající se …smějeme se - jak jinak - je naše Mrkající. My asi nemůžeme mít dítě, co se položí a spí a je v klidu a prospí třeba 3 hodiny v kuse… Sama spí v postýlce tak 3x za den když se zadaří na 45m, výjimečně i víc. V kočárku se jí nelíbilo - až na cc 3. položení poté co si pořádně sosla. V šátku teda v podstatě přesně tu hodinu. No a v noci v posteli zatím cca od 8 do 6 ráno, je to klidná fáze, kdy jen kojím, hladím a tak.. Zatím nezavinujeme, tak možná proto se budí častěji, ale zase mi přijde, že se tak neleká ručiček jak Libuška (ale to možná ještě přijde).

Mezi hodně neoblíbené aktivity patří převlíkání a koupání - brečí až řve jak malý tur skoro vždy (přitom je to ráčekUsmívající se). Vypadá, že i cesta autem bude neoblíbená, ale třeba to bylo jen špatné načasování (doufám), jinak i cesta k doktorce (ani ne 5 min) je nekonečná!

Od 2. týdnů zkoušíme vázat do šátku - elastik se moc neosvědčil, ale učíme se a zvykáme a po 4. uvazu usne do 5 min, takže jsem happy.. ale vydrží tam v podstatě přesně hodinu a pak se vzbudí a pláče a chce jíst..ale i tak supr pomoc! Cca od 3. týdnů začíná postupně trochu víc plakat - asi jak začíná vnímat víc věcí. Zkoušíme i bezplenkovat, aby ji nebolelo bříško a někdy máme i 5 úspěchů za den, což je docela mazec.. Pomalu začínáme ve 3. týdnech i látkovat (to jde nějak s tou bezplenkovkou ruku v ruce) a v noci jednoráz a v půlce noci přebalit - jinak to plínka nepobere a musíme i převlíkat (naštěstí v noci ťuk-ťuk nese to noční přebalování v klidu - jinak kdyby budila II, tak by to byla ještě jiná švanda). Koncem 4. týdne je to většinou ráno cc kol 8 (bříško nebo nemůže zabrat) a pak vecčer cc od 5 do 7 bývá hůř (ale s II to bylo ještě pořád náročnější a navíc čekám, kdy se to zase zlomí). Takhle malá je jen teď.. A my to společně zvládneme. I když ale pláče třeba i jen chvilku, tak člověk má pocit, že by potřeboval pak tak týden dovolenou…

Je to úžasný pocit ji chovat v náručí (ideálně když usíná, nebo se na nás kouká). Zatím nefunguje uspávání v náručí, takže uspávám jen já, ale manžel se taky chystá na šátek, tak tam se snad zadaří i jemu.. Začínáme snad tušit, co by kdy mohla potřebovat, takže snad bude pláče zase ubývat. Je to těžké, místo útulného bříška s jídlem 24h denně, je teď venku ve světě plném neznámých věcí (kromě našich hlasů Usmívající se).

Na bříšku se jí líbí jak kdy. Zkoušíme to. Někdy po 2. týdnu zvedla hlavu, že jsme říkali, že vypadá jak ta veliká želva.. to nás fakt překvapila, jak dokáže držet a jak dlouho (když se jí chce Usmívající se. A občas už vidíme, že něco sleduje/otáčí se zatím - naši pohybující se ruku/hračku - když leží na zádech.

Obě holky jsou úžasnýLíbajícíLíbající.. Naše zlatíčka! I love our family Usmívající se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama