Těhotenství s malou princeznou.. aneb 2. trimestr

26. května 2017 v 19:43 | Lilian |  Ze života...
Druhá naše princezna je na cestě.. V průběhu 2. trimestru jsme zjistili, že čekáme druhou holčičku!! A celkem brzy jsme se shodli i na jménu.. Bude to Šárinka.. Ve finále byly jména jako Eliška, Svatava, Šárka a pár dalších.. ale Šárinka u nás vyhrála Usmívající se.

Celkem brzy cítím pohyby, už někdy v průběhu 18. týdne a pak to začne být pravidelně večer, když si lehnu a jsem v klidu.. Za pár dní už to pozná i manžel Líbající. Hrozně si užívám, že ta naše malá holčička s námi začíná komunikovat!

Následuje výčet příjemností, které mě provázejí a to prosím pěkně nejsem hypochondr.. Smějící se. Ale někdo to může brát i jako radu co si pořídit za léky Mrkající.


Občas už mě zabolí podbřišek - asi vazy - ale dá se to a nesmím stát na místě - jak kvůli tomu nízkému tlaku, tak kvůli bolesti nohou/ zad.. Když popocházím tak dobrý. Ozývají se teda i klouby (kyčle a ramena) a hodně se mi zhoršilo to lupání nohama aneb můj milý syndrom neklidných nohou.. To je pěknej hnus a večer sebou občas hážu ze strany na stranu jak grilovanej stejk a prostě nemůžu usnout…

Taky se mi ozvaly dásně (tak jako minule) - tak jsem myslela že rostou osmičky, ale byla to jen taková předzvěst zánětu dásní na kterou pomohl Corsodyl a Paradontax. Začalo zas občasné pálení žáhy, které je teda občas tak masakrozni, že mě to bolí a nepálí.. jakoby u srdce.. no fakt příjemný pocit.. Ale na to aspoň trochu pomáhá Rennie, tak jsem si koupila zásobu! Smějící se

Hodně se bohužel jednu dobu zhoršil ekzém - tak jsem musela ke kožařce (už jsem měla i celé předloktí pupínkové), ale podařilo se to zmáknout mastičkou na míru a dál jedu už jen na Biodermě.. Střídavě je to lepší a horší.. Nesmím ale žádnou chemii - umývání nádobí jarem apod., a třeba mi strašně vadí i některé ovocné/zeleninové šťávy - asi nejhorší je rajče a ananas.. To pak úplně zrudne a svědí a svědí Zamračený.

Z druhého screeningu ve faktulce jsme odcházeli takoví docela rozpolcení - zda si na nás dávala tak záležet, nebo jestli to tak málo uměla, že jí vše tak dlouho trvalo.. Ale co mě překvapilo nejvíc a hlavně gyndařku potom, že mi neřekla nic k placentě - protože mojí doktorce se nezdála - že prý leží moc nízko a že mám dávat na sebe pozor, hodně se šetřit a nic netahat (ani Libušku) a budeme čekat, že se placenta s postupným růstem miminka vytáhne nahoru. Že to tak bývá a není to zatím žádná hrůza. Ovšem i tak jsem z toho taková rozhozená a nervózní.. Protože kdyby se to po.. tak by se placenta začala příliš brzo odlučovat a to není žádná sranda!!

Čekaly mě i testy na OGTT - těhotenskou cukrovku - a nebyla to žádná extra hrůza. Po té vodě se mi zle nedělalo, i když je hnusná, tak jsem byla ráda, že už jsem si konečně mohla něco dát, protože jsem zvyklá snídat jinak mi není zrovna nejlíp… A OGTT i výsledky krve jsou ok, takže caaajk.

Na poslední prohlídce už byla otočená hlavou dolů, tak jsem moc ráda, že už se chystá do správné pozice! Úžasný

Je to celé hezky náročné.. A to je moje těhotenství i přes některé ty drobné obtíže v podstatě bezproblémové a já jsem za to straaaaaašně moc ráda!!

Celkově to všechno tak nějak utíká rychleji, nebo prostě mám ten pocit.. Sice stále sleduju po týdnu weby, abych věděla co je nového u Šárinky, ale už si nedělám tolik zápisků a ani fotek miminka.. Ale vnitřně si to užíváme oba s manželem. Jestli si to užívá Libuška je těžší říct, ale chodí miminko hladit a dívat se na něj (bříško), a to je moc krásné..

Pro srovnání s minulým těhotenstvím pro zajímavost:
  • S Libuškou - za prvních 20 týdnů jsem přibrala 3,9 kg, za další 4 týdny pak 2,6 kg.
  • Se Šárinkou teď - za prvních 20 týdnů 4,3 kg, za další 4 týdny pak 2,2 kg.

A snad brzy pokračování o třetím trimestru (krom posledních 5 týdnů) - teď už opravdu stříhám metr, Libušce a jejích pokrocích nebo o zdravém narozeninovém dortu Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama