Květen 2017

Zdravý dort k 2. narozeninám bez cukru, vajec, piškotů apod.

27. května 2017 v 19:22 | Lilian |  Ze života...
Ani tentokrát jsem neslevila z nároku, že chci dort ideálně zdravý, bez cukru, vajec, piškotů. Navíc jsem měla v plánu full vegan verzi, kterou ale nakonec překazil jogurt, který jsem nestihla ozkoušet zda by oslavenkyně jedla a bála jsem se, že by nechutnalo, takže jogurt byl obyčejný - ale to do příště taky vychytám Mrkající. Navíc jsem chtěla aby dort byl dost sladký i pro nás dospělé, kteří jsem holt na sladkosti zvyklí… Takže jak dort vznikal? Usmívající se

1) KORPUS
Udělala jsem normálně buchtu na plech, kterou jsem měla ozkoušenou, že trošku nakyne a máme ji všichni rádi (pochválena i ne-vegany).

Těhotenství s malou princeznou.. aneb 2. trimestr

26. května 2017 v 19:43 | Lilian |  Ze života...
Druhá naše princezna je na cestě.. V průběhu 2. trimestru jsme zjistili, že čekáme druhou holčičku!! A celkem brzy jsme se shodli i na jménu.. Bude to Šárinka.. Ve finále byly jména jako Eliška, Svatava, Šárka a pár dalších.. ale Šárinka u nás vyhrála Usmívající se.

Celkem brzy cítím pohyby, už někdy v průběhu 18. týdne a pak to začne být pravidelně večer, když si lehnu a jsem v klidu.. Za pár dní už to pozná i manžel Líbající. Hrozně si užívám, že ta naše malá holčička s námi začíná komunikovat!

Následuje výčet příjemností, které mě provázejí a to prosím pěkně nejsem hypochondr.. Smějící se. Ale někdo to může brát i jako radu co si pořídit za léky Mrkající.

Báseň: Harmonie pro jepici

7. května 2017 v 18:05 | Lilian
... další básnička, která se tak nějak sama vynořila Usmívající se.

Harmonie pro jepici
Tóny rozsypané z klavíru,
život v bednách z papíru.

Pracovní důraz na výkon a sílu,
pampeliška plná sladkého pylu.