Cesta až na dno - část 1. - Cesta k čarodějce

6. ledna 2017 v 12:26 | Lilian |  Moje psaní
Šplhala po něčem, co se sotva dalo nazývat žebříkem a snažila se nemyslet ani na to, že má strašný strach z výšek ani na to, že netuší, co by jim ta čarodějka mohla poradit, aby se situace ještě dala zachránit. Celé to bylo velmi pofidérní, neskutečné, prostě vyšinuté, ale teď - 40 metrů na zemí - už bylo opravdu dost pozdě to řešit. Strach jí svíral krk a chtělo se jí zvracet, ale kousek po kousku lezla výš a výš a jen cítila, jak Jana za ní zhluboka oddychuje námahou. Lezly už snad hodiny (aspoň jí to tak přišlo!). Ale aspoň viděla, že se blíží k ochozu. Jak se přes něj přehoupne si vůbec neuměla představit, protože prsty měla dřevěné a ztuhlé jak kolíčky na prádlo.

Zastavil se jí dech, když jí pravá ruka vypověděla službu a celá se jí roztřepala v křeči jako tvrdého alkoholika bez ranního panáka. Zůstala viset na levé ruce a cítila, jak se jí potí články prstů a začínají klouzat na tom směšném žebříku. Zalomcoval jí vztek. Teď, v podstatě pár kroků od ochozu má být konec? Začala pravou rukou tlouct do věže, aby v ní rozproudila krev a aspoň otupila křeč. Takový debilní plán a fungoval. Ruka sice strašně neochotně, ale chytla se zas žebříku a ona se mohla posunut o stupínek výš. Už jen 2 kroky a ochoz. Už prostě musí. Musí tam vylézt. Vypustit duši může později, na to ještě bude příležitostí, o to se vůbec nemusí strachovat. V tu chvíli jí hlavou prolétlo, co je ještě čeká. Ale rychle zahnala myšlenky pryč. To jí teď vůbec nepomůže a nemůže se zabývat tím, jak TO udělají, aby získaly odpovědi, které prostě musí mít.


Ani nevěděla, jak se dostala na ochoz. Tělo se pomaličku přestávalo třást. Seděla a oddychovala dlouhé minuty. Tiše a zamyšleně.

Nedokázala odhadnout jak dlouho tam tak seděla, když na ni Jana promluvila: "Jdeme?"

Místo odpovědi jen přikývla a pomalu se zvedla na nohy.

Jana šla první. Zazvonila na zvonek. Na prahu ležela packa. Byla malá a bílá. Prolétla jí hlavou myšlenka, zda je to pravá králičí packa pro štěstí. Docela ji zamrazilo.

Za chvilku se otevřely dveře a v nich stála žena. Asi čtyřicetiletá, těžko hádat. Krátké hnědé vlasy, nevýrazný obličej. Jen se podívala a než Jana začala se svou připravenou řečí, řekla: "Vím, co chcete. Ale mám teď rozdělanou práci. Musíte počkat v kuchyni." A pustila je dovnitř bez dalších slov.

Vevnitř bylo ticho. Až na nějaké zvuky. Asi má paní čarodějka kočku, protože to znělo jako mňoukání. No to by nebylo nic divného, přece všechny čarodějky mají kočky nebo jiné pomocníky.

Nechala je v kuchyni a odešla. Kuchyň byla velká, byl tam stůl se 4 židlemi a klasická kuchyňská linka a sporák. Prostě obyčejná kuchyň. Jen na stěně viselo spousta sušících se bylinek a různé pytlíčky (asi s magickými ingrediencemi proběhlo Markétě hlavou).

Z vedlejší místnosti se ozval výkřik a pak nářek. Trhly sebou a nevěděly co dělat. Nakonec to Markétě nedalo a prošla chodbou do zadní místnosti. Stála tam čarodějka a v kyblíku měla něco. Na podlaze ležely nohy a ocas kočky. Čarodějka se na Markétu podívala, ale naprosto ji ignorovala vzala kyblík a šla do druhé místnosti. Když procházela kolem ní, viděla, že v kyblíku je horní část kočky a že ještě žije. Oči měla sice zakalené, ale ještě se dívala a slabě mňoukala. Asi to nebyla jediná kočka nebo zvíře, co v kyblíku skončilo, protože byl asi do třetiny plný. Markéta si nechtěla vůbec připouštět myšlenky, co by tam mohlo být. I tak měla co dělat, aby nezačala křičet a / nebo zvracet.

Toto nečekala. To přece nejde čekat ani se na to připravit. Který člověk dělá takovýhle zvrácený věci a řeže zvířata napůl? Opřela se o zeď a nebyla schopna se hnout. Stály jí všechny chlupy na těle a cítila se strašně slabá. Z druhé místnosti, kde teď byla čarodějka se neozýval žádný zvuk. Bylo ticho. Ale bylo to takové to ticho, které řeže a drásá nervy až do nepříčetnosti.


…pokračování příště Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama