Srpen 2016

Jaroslav Dušek: O lásce aneb část ze Čtyř dohod

22. srpna 2016 v 17:40 | Lilian |  Úvahy
Po delší době taky nějaká inspirace k zamyšlení..

Co věta do perla!! Člověk se strašně zasměje, ale taky zamyslí..

... už někoho MÁŠ? ...mít, vlastnit, držet... tak si mě VZALA...
... závodíme, kdo koho bude MÍT... kdo to bude šéfovat ty situace..?
...dokazování lásky, podmínky...

LÁSKA je ale to co dáváme my.. To co dáváme my, to můžeme ovlivnit. To co dává partner, to je v jeho kompetenci..

Musím to mít - konzum chce víc a víc a ještě víc

21. srpna 2016 v 12:18 | Lilian |  Úvahy
Nedokážu (a ani nechci) pochopit dnešní společnost zaměřenou na konzum. Štve mě to! Všude jen tlaky na prodej... Je PRÝ potřeba stále spotřebovávat, nakupovat další a další věci, protože je to hrozně in / bez toho produktu nemůžete být a hlavně je to i úžasná náplň volného času. A přitom mám pocit, že lidé si ten tlak okolí kolikárt ani neuvědomují.. Prostě žijí podle toho jak žije většina. A vzhledem k tomu, že konzumní je v podstatě většina západní společnosti...Hm, nic moc.

Někteří lidé si věcmi vynahrazují vztahy.

Znakování zvířátek, zlepšení denního spaní a první slova – Libuščin 13. - 15. měsíc

7. srpna 2016 v 15:59 | Lilian |  Ze života...
Čas rychle utíká. Občas je to nádhera - dostáváme pusinky, lechtáme Libušku na bříšku, bafáme na sebe, honíme se po zahradě… Občas je to těžší - nemá náladu, mrčí, vypadá jako věčně nespokojené kuře a pak pomáhá buď kojení, nebo ponosit nebo tanec s Tátou Usmívající se. Je to prostě fakt úplně jinej život než ve dvou.. Manžel to hezky shrnul - přibylo starostí, ale i hodně radostí! To jen tak zamyšlení na začátek.. teď už rup-šup na to, co je nového, protože je toho spousta Mrkající.

13. měsíc je ve znamení zlepšení denního spaní. Dřív jsme nemohli vůbec položit a celou dobu nám spala v náručí. Jak jsme položili, byla do 10 minut vzhůru. Teď začalo procházet položení na 30-45 minut (v průběhu 15. měsíce se dostane i na 45-60 minut!), kdy je obložená našimi župany (cítí nás) a já na ni vždy nakouknu a můžu mezitím v klidu vařit/pracovat.. Pak jak se probudí, tak už s ní ležím a ještě spí dál. S těmi župany přišla babička a jsme rádi, že se to spinkání mění i bez nějakého vyplakávání. Zavinujeme už naprosto výjimečně, další měsíce už vůbec.. Co se změnilo večer, kdy jsme byli zvyklí, že chodila spát docela brzo, tak teď nechce. Prostě až v 9 večer a nechce usínat naboku, ale na břiše (ale i tam jsme si už kojící polohu našly, takže pohoda Mrkající) a vstává kol půl 8. Během 14. měsíce se ustálil trošku režim na 1 denní spánek (11-13) se vstáváním ráno v 8, usínáním večer v 9. Navíc se občas zadaří a usne v autosedačce, což taky v podstatě neexistovalo, nebo aspoň s velkými protesty..

Komunikační skok kupředu. Zaprvé Libuška víc experimentuje s hlasem, říká hlavně ta, maa a naučila se vyplazovat jazyk, což vypadá megasrandovně. Ve 14. měsíci přidala slabiku papa (opakuje ji když říkám papír, papat, pápá z okna :-)). A konečně jsme se dočkali prvních slov!!!!