Červen 2016

Libuška má rok

12. června 2016 v 18:24 | Lilian |  Ze života...
…opět jsem ve skluzu, ale nějak mě to tentokrát neštveUsmívající se.

Jak už jsem naznačila v minulém článku, na 1. narozeniny jsme se poctivě chystali Smějící se. Hlavní výzvou byl pro mě dort, protože jsem chtěla něco, co bude moct Libuška jíst (a vzhledem k tomu, že to nesní celé, tak abychom to jedli i my velcí dospělí S vyplazeným jazykem). Nechtěla jsem dělat dort z piškotů apod., protože to Libuška vůbec nejí a myslíme si, že na to má čas vzhledem k tomu kolik je tam cukru.. O tom víc v článku Recept na dort k 1. narozeninám - bez cukru, vajíček a piškotů :-).

V Den D mi ukáplo ráno pár slz, když jsem si zavzpomínala, jak jsme loni touhle dobou poprvé uviděli naši holčičku... A pak už jsem se jen těšila na odpoledne, jak vypukne ta slávaLíbající. Oslava se povedla - měli jsme veselé balónky, Libuška s nadšením listovala novou knihou, seznamovala se s veeeelkým sloním plyšákem a my jsme jí připíjeli s dojetím na tvářích na zdraví Usmívající se.

Pak došlo na dortík Smějící se. Libuška ochutnávala, ale nevěděla si s tím moc rady a i když jogurt má ráda, tak zatuhlý jogurt jí přišel trošku podezřelý.. Spíš dortík patlala po ručičkách než jedla, ale něco snědla a hlavně to byla velká zábava Úžasný. Jinak dort nebyl ani moc suchý ani nesladký, takže poté, co z něj Libuška něco ujedla, tak jsme si dali i my a nikdo si nestěžoval.

Nějak stále nechápu, že utekl rok… Je to rychlé a zároveň se to někdy vleče asi jako třicetiletá válka. Každopádně si užíváme všechny ty pokroky, které od toho malého miminka Libuška udělala. A zatím se dál těšíme na některé ty milníky jako jsou slovíčka máma a táta, a cílené titulování těmito krásnými jmény… Líbající

Takže takto kratičce - pocitově - o narozeninách a další články budou následovat.. Mám jich rozepsaných dost - objevování na zahradě, jak vůbec zakládáme ekozahradu, plány a sny, jak jsem začala vypomáhat v práci... Je toho moc a je to prostě úžasný život ve 3 Líbající.