Duben 2016

Libuška se si brblá a má 1. zub – aneb 10. měsíc

23. dubna 2016 v 9:26 | Lilian |  Ze života...
Tento měsíc je ve znamení komunikace.. Libuška vesele povídá bababa, nene (nechce spinkat/něco se jí nelíbí), mama či tata jí moc nejde, ale zkoušíme to Usmívající se. Za to zařadila něco jako keke a vysoké á Smějící se. Je to úžasné pozorovat, jak se snaží nás napodobovat a něco nám říct!Líbající


Stát bez držení a kramovat aneb radosti Libušky během 9. měsíce

9. dubna 2016 v 8:31 | Lilian |  Ze života...
Libuška začala víc experimentovat se zvuky od začátku měsíce - jakoby píská, směje se, 'dělá hyenu' Usmívající se. Koncem měsíce dělá baba, e-ba/be.. A to je teprve nádherný! A taky někdy nenadšené nenene.

Ráda se kouká z balkonu ven a pozoruje dění na ulici, když jí odtáhnu záclonu. Kramuje malé hračky z krabice, oblečení nachystané pod postýlkou.. (prostě vše k čemu se dostane!!) a v rámci toho si sundává i hračky z nižší poličky a hrozně ji to baví. So we must be aware all the time what she can reach Líbající. Zkoumá ručky na šuplících, ráda by vlezla do mražáku nebo do košů - aneb musím všechno vidět! Leze za mnou a počká na mě třeba když se umývám nebo když věším prádlo ("O co se ta máma snaží? Musím si to sundat a podívat se na to. Smějící se"). Další zábavou je od 8,5 měs házení hraček "hop", ideálně těch které pořádně chrastí, a taky jsme začali dělat kutululu s balonkem a honíme ho po celém pokoji Usmívající se.

Libuška stojí s držením, leze jak drak a ukazuje paci-paci aneb 8. měsíc

1. dubna 2016 v 18:04 | Lilian |  Ze života...
8. měsíc jsme zahájili ve velkém. Já jsem dostala první zánět prsu, co malinkou kojím (auuuuu aneb chlazení a tvarohové obklady) a Libuška tím, že už opravdu koordinovaně leze po kolínkách.Usmívající se

Už v minulém článku jsem psala, že už si Libuška sedá (měla ale problém se z toho sedu dostat). Teď už sedí v klidu a plácá sebou jen naprosto minimálně. Sed v podstatě zvládla za necelých 14 dní. Už sedí s rovnými zádíčky a nepotřebuje se přidržovat a má volné ruce na hračky. Je to strašně velký posun a vypadá zas úplně jinak! Mrkající Po pár dnech co takto sedí jsme ji začali dávat na jídlo do vysoké židličky a sedí s námi normálně během jídla u stolu, což je super.. Po příkrmech se sice neutluče, ale něco sní a ráda pije z hrnečku bez pítka (prostě jako velká holka!).