Naše holčička si sedla a začíná lézt! – aneb jak uběhl 7. měsíc

23. března 2016 v 13:29 | Lilian |  Ze života...
Libuška se koncem minulého měsíce začala zvedat na kolínka a teď je to už na denním pořádku. Líbí se jí jiný pohled a úžasně na těch kolínkách péruje (vypadá to jakože drsně twerkuje!Smějící se). Musí to být fyzicky masakrózně náročné, ale je to prostě naše holka šikovná! Taky pivotuje a místo plazení zatím couvá (v podstatě od začátku měsíce)... Po přesně 2 týdnech couvání se jednoho večera Libuška rozmyslela a sedla si na posteli. Šla na to přes couvání, rozštěp a pak prostě takový hodně široký sed!! Koukali jsme na ni jak 2 puky! PřekvapenýLíbající No a po dalším týdnu se poprvé pohla asi o 3 packy dopředu! Manžel ji nalákal na kytaru, já o chvíli později na provázek (ty se jí líbí strašně moc). Plazení prostě přeskočila a začíná rovnou pomalu lézt.


Jak jeden den poprvé popolezla dopředu (2x), tak druhý den už to bylo minimálně 7x, a třetí den už je schopná obsáhnout velký prostor našeho obýváku. Hlavně ji samozřejmě zajímají dráty a až ta koordinace bude ještě lepší, tak ten počítač opravdu budeme muset něčím ohradit.. Do týdne se hodně zlepšila, takže koncem měsíce se dá říct, že hezky leze (i když zatím nedosahuje rychlosti ani koordinovanosti, kterou si člověk v této fázi stejně ani neumí představit Mrkající). Leze hlavně za: dráty od počítače, dráty od lampy, kytarou a nově za věžičkami z kostiček, které s nadšením boří. Je to velká objevitelka.. Jen to spaní kdyby bylo lepší..

Občas začínají být náročnější i dny (ty noci jsem psala už posledně, že je časté kojení a buzení a to i když spí se mnou) a tipujeme to na zuby a možná i trošku v kombinaci se separačkou.. Nechce ležet a třeba být ani chvilku beze mě. Takže zajít si na záchod začíná být docela nervy drásající úkol, na který je potřeba vychytat aspoň chvilkové zaujetí třeba šášou.. Naštěstí se to asi po 3 dnech zase ustálilo..

Ale zas se jí teď líbilo i v kočárku na delších procházkách, což je úžasný. Delší dobu to totiž bylo jen o tom, že se muselo jezdit a mluvit/zpívat a pak 1x ze 4 pokusů usnula, ale jinak jsme se museli prostě po cca hodině vrátit domu (neuspaná holka a máma unavená/uchozená a nic moc naladěná z toho, že to zas neklaplo). No a teď neplakala při 3 procházkách po sobě a po cca hodině usnula a ještě tak těch 30-45 m spala a to je paráda!

Byli jsme na té neurole i když už přes měsíc ten pro nás divný pohyb nedělá. Moc sympatický pan doktor ju v klídku vyšetřil, pláč když ji držel komentoval tím, že je vidět, že je sociálně vyzrálá... Reflexy a její dovednosti se mu líbily, s tím, že je ve skvělé kondici (aneb eutrofický kojenec s odpovídajícími dovednostmi věku). Tak jsme klidní!!! Úžasný

Taky jsme měli jít na kontrolu k dětské v průběhu 8. měs, ale protože už porodila a pak si bude brát nějakou dovolenou (mimochodem už po 4 dnech od porodu šla do práce, což mě se teda nezdá, že by byl zrovna nejlepší přístup, ale moje dítě to není..), tak jsme šli už v 6 měs a 3 týdnech. Libuška měřila 68 cm a vážila 7 210g, což jsme mysleli, že bude mít víc, ale zas vyrostla o 3 cm, tak to se taky musí někde promítnout. A i zde plakala jako když ji na nože berou.. Nelíbil se jí asi pláč doktorčiny holčičky ani to, že s ní někdo nahatou jen tak manipuluje a zkoumá. Plačící

Jinak pokračujeme s příkrmy, ale jen fakt po troškách a to ještě ne každý den. Je ale jasně vidět, že někdy už je na jídlo moc unavená a nebo že jí něco chutná víc.. Už měla dýni, brokolici, květák, špenát, brambory, mrkev, pastiňák a taky fazolky+rajče (to jí moc nechutnalo). A jsme úžasně upatlaní! Smějící se A to Libuška naschvál jídlo nebojkotuje. Ale prostě mává ručičkama (snažím si namluvit že nadšením), pak je otírá úžasně rychle kdekoli stihne a občas na poslední chvíli kdy má lžičku před pusou foukne/pšikne a pak je to všude... Takže se u nás velmi ujal "nobel" = u nás v rodině jméno pro bryndák s rukávy!

A co se nevešlo jinam:
  • Koncem listopadu jsem taky poprvé byla sama ve městě asi na 2h nakupovat a manžel byl s malinkou u rodičů doma. Pořád jsem na ni myslela, ale naštěstí mě umí manžel uklidnit, že vše zvládají a neplakala, tak jsem si to i užila a nakoupila nějaké dárky na Vánoce.
  • Minulý měsíc jsem psala, že Libušku zajímá kytara (to platí a je to čím dál tím víc - Táta už si v podstatě moc nezahraje Usmívající se a Libuščino nadšení pro hudbu se dál ukazuje - krom kytary ji zajímá i flétna a taky dělá krásný tany-tany (čti pohupování v kolenou Smějící se), když je puštěná nějaká hudba.
  • A z naší holčičky už je nefalšovaná princeznička. Nechali jsme píchnout naušnice. Ten její pláč/řev mě teda bolel, brečela jsem a zatínala pěsti, ale bylo to rychle hotové. Zvládla to skvěle, jak jsem si ji vzala od sestřičky, tak plakala už jen chvilku. Statečná jak slečna Bajajová a straaaašně jí to sluší a hlavně to má za sebou na celý život.
  • Občas se zlobí a propíná v manduce, tak jsem z toho nešťastná.. Ale časem se to naštěstí taky usadilo a pak už zas dobrý.
Sumarizace pohybových posunů:
  • 6 měs - twerk, pérování na kolínkách a couvání
  • 6 měs + 2 týdny - 1. posazení (14.11.)
  • 6 měs + 3 týdny - 1. popolezení
  • konec 7 měs - lezením obsáhne i pár metrů

...Ještě 2 měsíce a bude stejně dlouho na světě jako jsem ji nosila v bříšku Usmívající se. Docela zajímavý pocit... Utíká to. Zpětně teda uteklo i těhotenství Smějící se.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama