Prosinec 2014

16. – 17. týden těhotenství, aneb rozpolcenost mezi radostí a obavami

21. prosince 2014 v 20:12 | Lilian |  Ze života...
Tento týden jsem zase objednaná na pravidelnou prohlídku za doktorkou, tak snad bude vše ok. Možná už bude vidět i pohlaví miminka..? Jsme zvědaví!! Jinak v 16. týdnu má miminko velikost asi avokáda (cca přes 11 cm a 70-80 g).

Opět jsem už během dne trochu nervózní a čekám co mi doktorka řekne.. Mám prostě o miminko strach. Hladíme ho oba a těšíme se.. Kontrola proběhla dobře, viděla jsem mimi, hezky si tam plavalo, pohodička.. Ale pohlaví vidět nebylo, takže dál čekáme až budeme vědět, abychom pak miminku mohli říkat jménem, když na něj mluvíme... Hlavně, že je v pořádku! Cítím velkou úlevu.

14. - 15. týden těhotenství, aneb nervy na pochodu

11. prosince 2014 v 19:42 | Lilian |  Ze života...
Druhý trimestr trvá od 14. do 26. týdne a má být nejkrásnějším obdobím těhotenství. Už bych neměla být tak mimo z toho, že čekám miminko, postupně bych si měla zvykat na to, že budu maminka a měly by ustoupit nevolnosti. Navíc bříško nemá být tak velké aby mooc omezovalo - na to je čas ve 3. trimestru...

Vánoční dekorace - home-made

2. prosince 2014 v 18:36 | Lilian |  Ze života...
Tak jako loni jsme letos vyráběly se sestrou (a letos i maminkou) věnečky pro celou rodinu, nebo třeba i do práce, abychom to prostě měly každá kolem sebe pěkné a vánoční... Když už není ten sníh, tak aspoň vůně badyánu, svíček a jehličí navodí tu příjemnou předvánoční atmosféru..

Mám ráda jednoduchost.. Usmívající se, takže žádné okázalé dekorace.. Ale mě se líbí..

13. týden těhotenství – aneb screening v 1. trimestru těhotenství

1. prosince 2014 v 19:10 | Lilian |  Ze života...
13. týden se scvrkl na v podstatě 3 dny. Na druhé polovině toho screeningu totiž podle velikosti miminka určili, že jsem už v 12tt+5 (tzn. 13. týden skoro za námi). Dle tohoto screeningu se často týdny upravují a upravuje se i termín porodu. Mě ho posunuli ze 7. 5. na 2. 5. - tzn. z toho vychází, že v práci už budu jen cca 4 měsíce (pozn. toto jsem psala začátkem října) a v tom jsou i Vánoce. Je to úžasně potěšující a zároveň - no - maličko děsivé.