5. – 8. týden těhotenství, aneb začíná mi být zle

9. listopadu 2014 v 16:16 | Lilian |  Ze života...
Začala jsem na sebe dávat větší pozor a dodržovat takové ty základní věci: netahat těžké věci, fyzicky se příliš nevysilovat, neběhat, nestresovat se (pokud možnoMrkající), nejíst plísňové sýry, nedávat si horkou vanu, samozřejmě nepít alkohol a nekouřit, žádné kafe... Postupně jsem zjišťovala víc a víc. Např. dávat pozor na silné čaje - zelené i černé, pozor na některé bylinkové čaje, žádné prášky (např. na bolest hlavy)... Některé věci přiznávám, že by mě teda nenapadly.. Mezi nimi třeba nejezdit na kole, nesekat trávu sekačkou, neběhat... Občas s tím mám ale trošku problém, protože třeba běh byl můj relax, práce na zahrádce taktéž.. teď něco z toho nesmím, na zbytek nemám sílu... Ještě že nejsou problém procházky, to by byl už totální mazec!


V pátém týdnu mi začalo být maličko zle, ale jen opravdu občas. První den 6. týdne jsem byla domluvená, že přijdu k doktorce na kontrolu. Byla jsem pěkně nervózní. Ale prohlídka proběhla dobře a těhotenství bylo potvrzeno! A když jsem vyšla, manžel mě čekal v autě, rychle jsem mu řekla první info, zákazy, doporučení a ukázala obrázek - kde teda nebylo skoro nic vidět - jen pidi bílá tečka...Smějící se A dlouze jsme se objímali v autě. Šťastní.

Brzo začala kralovat Paní únava. Nálady se mnou mnoho nemlátí, nebo jen občas a málo, ale únava ta je prostě mega.. Po práci už většinou neudělám vůbec nic. Ležím, jsem unavená a občas mě unavuje i jen mluvit/přemýšlet/sledovat seriál.. Začínám chodit spát čím dál dřív... Navíc do toho ty nevolnosti..

Od přibližně půlky 6. týdne mi začalo být zle celkem pravidelně. Po ránu jsem do sebe horko-těžko soukala nějakou snídani a kolem oběda to bylo 50:50 jestli mám na nějaký oběd chuť.. Ale zvládala jsem to. Manžel mi taky koupil zázvorová lízátka a ty mi pomáhaly. Postupně se nevolnosti měnily z ranních na odpoledno-večerní. Většinou tak kolem 6 -8 hod večer začaly a já se to pak snažila zaspat... Ovšem spaní na zádech musím ještě trénovat :-D.

A ještě jedna vtipnost, kterou prostě člověk nevymyslí.. Nemůžu mít nic na krku. Zvedá se mi z toho hned žaludek a je jedno jestli je to jen volná roláková halenka, rolák, šátek na krk (je přece podzim), nebo to že bych chtěla být přikrytá peřinou až po bradu.. Prostě to teď nejde a je to dost vtipné. Nevěděla jsem to, ale když jsem pak stála na záchodě v práci a odtahovala si z krku rolák, tak jsem naznala, že tak by to teda nešlo a teď už si na to dávám bacha. Jen doufám, že to přejde než bude třeba - 10 °C!Mrkající

Koncem 7. týdne byla 2. návštěva doktorky. Dostala jsem už i těhotenskou průkazku (i když by nebylo špatné k ní dostat vysvětlivky či návod! Usmívající se Doktorka potvrdila, že zárodek je v pořádku a byl vidět i zárodek pulzujícího srdce.. To byl náádherný zážitek, kdy jsem měla slzy v očích! Chtělo by se jednoduše říct, že jsem šťastná, ale myslím, že mi to ještě pořád úplně nedošlo.

Pravidelně teď oba kontrolujeme takové ty weby s vývojem po jednotlivých týdnech.. V 7. týdnu mě nadchlo, že ručičky - původně ve tvaru jednoduché ploutvičky se mění do podoby maličkého pádla... Překvapený. Zárodek má 10 mm a váha asi 0,8 g.

V téhle době jsme se rozhodli, že to řekneme rodině. Měli jsme obrázek z 2. prohlídky + vystavenou těhotenskou průkazku, tak jsme se udělali kolečko návštěv. Manželovi rodiče a prarodiče, moji rodiče + prarodiče + babička, která už je sama. Reakce byly pěkné, aneb těšíme se!! Ségře jsem to volala už někdy dřív. Ať už proto, že jsem věděla, že to nepráskne, tak i proto, aby mi mohla dát nějaké další praktické rady.

Pomalu jsem musela vyřadit některé oblečení. Třeba všechny rifle krom jedněch šly, protože mě hrozně stahují. Přibrala jsem sice asi jen centimetr v pase, ale nafouklá střeva dělají svoje.. Musím si zajít koupit těhotenské kalhoty, ale fakt nevím kdy s tou únavou.. Zatím odloženo na neurčito.

A co se týče jídla, tak zatím se mnou chutě moc necloumají... Spíš taková nechuť. Jím protože je to potřeba. Jediné co zatím můžu kdykoli jsou hrozny, moje oblíbená zmrzlina a piškoty. Uvidíme co dál. Usmívající se

Miminko je asi jako fazolka!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama