Listopad 2014

Vtipy pro veselý večer

27. listopadu 2014 v 19:14 | Lilian |  Ze života...
Dnes žádné příhody ani hluboká zamyšlení.. Prostě jen pár vtipů pro pousmání...

Manželka napeče Pepovi koláče a když mu je přinese pod nos říká: "Pepo vyzkoušej je, chci slyšet Tvůj názor a neboj se být kritický, jsem připravena na konstruktivní kritiku."
A Pepa na to: "No, docela se Ti povedly, ty krávo tlustá!"


9. – 12. týden těhotenství, aneb oba jsme viděli miminko

15. listopadu 2014 v 17:59 | Lilian |  Ze života...
Dál je mi zle, ale dá se to vydržet... A v hlavě mi pořád víří miliony otázek - od výbavičky, výchovu, přes porodnici, porod samotný či dokončení nutných prací na domečku.. Co a jak bude. Jak některé věci zvládnu. Ale manžel mě podporuje a je tu pro mě, takže je všechno zvládnutelné.

Tomáš Sedláček - rozhovor nejen o ekonomice

9. listopadu 2014 v 18:21 | Lilian |  Úvahy
Jeden z úžasných rozhovorů s Tomášem Sedláčkem. Fascinuje mě, jak to má srovnané v hlavěUsmívající se.

Tomáš Sedláček umí věci nádherně jednoduše vysvětlit. Třeba naše modely - typu dokonalá konkurence, soustavný ekonomický růst.. Přirovnává k modlitbám, nebo k lodi - která byla postavena na předpokladu, že bude ideálně foukat vítr. A když nefouká hrozně se divíme, že něco nefunguje..

5. – 8. týden těhotenství, aneb začíná mi být zle

9. listopadu 2014 v 16:16 | Lilian |  Ze života...
Začala jsem na sebe dávat větší pozor a dodržovat takové ty základní věci: netahat těžké věci, fyzicky se příliš nevysilovat, neběhat, nestresovat se (pokud možnoMrkající), nejíst plísňové sýry, nedávat si horkou vanu, samozřejmě nepít alkohol a nekouřit, žádné kafe... Postupně jsem zjišťovala víc a víc. Např. dávat pozor na silné čaje - zelené i černé, pozor na některé bylinkové čaje, žádné prášky (např. na bolest hlavy)... Některé věci přiznávám, že by mě teda nenapadly.. Mezi nimi třeba nejezdit na kole, nesekat trávu sekačkou, neběhat... Občas s tím mám ale trošku problém, protože třeba běh byl můj relax, práce na zahrádce taktéž.. teď něco z toho nesmím, na zbytek nemám sílu... Ještě že nejsou problém procházky, to by byl už totální mazec!

1.-4. týden těhotenství:Dva proužky!? ...jsem těhotná!

2. listopadu 2014 v 19:18 | Lilian |  Ze života...
...Byl konec srpna. Od začátku jsem psala do 'šuplíku', ale teď budu postupně jednotlivé články zveřejňovat. Je to něco úžasného!

Jedno ráno už jsem nechtěla čekat, ale prostě jen zkusit, jestli teda náhodou...? Moc jsem tomu výsledku tentokrát nedávala, protože to bylo teprve 27. den, no ale prostě jsem to tak cítila a říkala si, že když to bude negativní, tak to za pár dní zkusím znovu.. Manželovi jsem to zatím ani neříkala, protože to bylo prostě brzo.. A on odfičel v 5:30 do práce..