Návštěvníci naší zahrady - 2 - hmyzíci

26. května 2014 v 20:51 | Lilian |  Ze života...
Užívám si zahradu.. Ještě nějakou dobu nebude dokonale uspořádaná, osazená keříčky a s cestičkami z oblázků.. ale je naše Usmívající se. Máme kopřivy, pampelišky, nějakou trávu, hromádky osekaných větví z jarního omlazování stromů, ale můžu si v klidu sednout na lavičku a koukat do koruny naší velké meruňky a relaxovat...

A vždycky je co fotit a obdivovat. Minulý víkend jsem bylo krásně slunečno a tak se u naší vistárie hemžilo spousta hmyzíků - včelky, čmeláci, občas nějaká vosa a pak veeelký černý čmelák.. Dokonce v jednu chvilku sem tam honili tři takoví černí obříci a dělali pořádný bzukot.. Byly to drvodělky fialové - Xylocopa violacea! Je to samotářská včela, která svou velikostí vzbuzuje respekt a má na křídlech krásné fialkové zbarvení!


Měla jsem obrovskou radost, protože jsem nikdy drvodělku předtím neviděla (přiznám se, že jsem o ní ani neslyšela..Smějící se, ale byl to pro mě aspoň o to krásnější objevitelský pocit..).

Taky hučící chrousti na které jsme narazili jeden podvečer byli vítanými návštěvníky. Akorát jsem byla ráda, že mám spletené vlasy, protože bych se bála, že se do nich zamotají.. A betonových kachlích před domem jsme potkali i hrobaříka (asi hrobaříka obecného - Nicrophorus vespillo), kterému to slušelo stejně jako na pexesu z Ferdy Mravence!

No a tady je ještě jeden hmyzík, který se usmíval přímo do foťáku. Ale toho ještě nemám pojmenovaného, tak jestli někdo víte, napišteUsmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama