Březen 2014

Hrabu se v hlíně.. aneb zahradničení je radost

25. března 2014 v 20:11 | Lilian |  Ze života...
Oficiálně jsem zahájila naší pěstovací zeleninovou premiéru na domečku!! Loni jsme se nastěhovali koncem června a měli úplně jiné starosti než zahradu.. Pečení holubi létali přímo do huby - tedy pardon ne holubi ale meruňky, jablka, hrušky, blumy a švestky!! Takže v podstatě z toho byly koláče téměř bez práce Smějící se. A my si to užívali a slibovali si, že letos bude i nějaká zelenina..

Bývalí majitelé pěstovali zeleninu evidentně ve velkém, a hlavně brambory, protože převážná část přední části zahrady (kde i my jsme začali s naší zeleninovou zahrádkou) má charakteristické bramborové vysoké řádky - neboli prostě je hrbolatá jak stádo velbloudů dvouhrbých! Navíc záhon už dlouho nebyl používaný a loni ho manžel sekal křovinořezem.. Takže toliko pro představu.. Ale já se na políčko straaaašně těšila. Nemám to za trest, ale za odměnu, pro radost. Takže prostě pomalou a soustavnou silou nás obou s manželem proběhlo - hrubé odplevelení, porytí, jemnější odplevelení, pokopání, zarovnání a rozpolíčkování části zahrady.

2CELLOS - We found love

16. března 2014 v 20:46 | Lilian |  Hudba
... a jedna pro optimismus, probuzení rytmu a úsměv!
Mrkající Zdroj zde.

Vlastní bydlení... aneb nádhera životní reality

14. března 2014 v 20:50 | Lilian |  Ze života...
Občas si v poslední době připadám jako příliš velký realista. Počítám, kolik vyjde na hypotéku, co můžeme utratit za nářadí a kdy budeme mít ušetřeno na regulační kohouty do topení v domečku. Taky pořád sleduju slevy na krbová kachlová kamna, která jsme si vybrali..Usmívající se Pak se skoro leknu, kam se vytratilo moje snění, fantazie, drátkování či léčení čaker a astrologie.. Ale je to ve mě, vždycky se to ke mně vrátí.. A já pak zasněná koukám do naší zahrady a hlavou mi běží myšlenky.. První noc jsme strávili na domečku 27.6.2013 - nějakých pár měsíců a jsme tu rok. Ani se tomu nechce věřit.

How do we behave..?

7. března 2014 v 20:46 | Lilian |  Úvahy
59 vteřin, které říkají jednu z jednoduchým pravd..

To jak se chováme se odráží v tom, jak se budou chovat naše děti. Budeme mít na co být pyšní? Snad ano.. Za zamyšlení to stojí!
Zdroj zde.