Afirmace pro duši

28. prosince 2013 v 19:18 | Lilian |  Svět duše
Během dne řekneme nebo pomyslíme na spoustu věcí - každá z nich nás ovlivňuje, protože síla myšlenky je nedoceňovaná většinou, ale naprosto všemocná a neomezená.. Jsme schopni přitáhnout do svého života cokoli! Záleží to na nás jestli přitahujeme/posilujeme strach či nenávist v nás nebo pozitivní ladění a důvěru, že máme a dosáhneme všeho po čem toužíme. Svět je plný negativismu, který na nás hrne okolí, média i naše vlastní podvědomí. Afirmace jsou cestou k uvědomění si, čemu vlastně v hloubi duše věříme. Sami dodáme afirmaci sílu - podle hloubky přesvědčení, které do ní vložíme.


Základní pravidla afirmací jsou jednoduchá.. Základ je dávat jim hloubku své mysli (opravdu to tak myslet), vždy používat přítomný čas (a žádná snad či možná, ..) a taky používat jen pozitivní věty (tzn. chci/cítím ale ne to co si nepřeji/nechci..).

Nejprve se můžeme naladit a pak jen opakovaně říkat/zpívat/psát/myslet.. na své afirmace.. Záleží na každém co nám vyhovuje. Afirmace je semínko, které potřebuje čas a lásku (sílu naší mysli), aby mohlo vykvést v nádhernou kytku... Věřte sami sobě a své intuici..

Já osobně obvykle projdu obecnou částí, kterou se naladím na své vnitřní Vyšší já, na důvěru v sebe sama/vesmír/Boha/bohy/osud.. Záleží na Vás. Například takto:
Jsem si vědomá své vnitřní moudrosti.
Věřím v sílu myšlenky.
Rozhoduji o svém životě.
Cítím svou nespoutanou ženskou sílu i křehkost.
Jsem odhodlaná a silná.
Jsem sama sebou a jsem za to ráda.
Můj život je naplněn láskou.
Jsem zdravá a šťastná.
Rozvíjím se a jsem otevřená novým věcem.
Uvnitř svého srdce cítím klid a lásku.
Má duše je plná 4 elementů a jejich energie.
Žiji krásný život plný každodenních radostí a zázraků.

Pokud jde o něco konkrétního na čem chceme pracovat, je ideální udržovat afirmace krátké a jednoduché, aby bylo snad je procítit a opakovat... Např.:
  • Zdraví: Jsem dokonale zdravá.
  • Obrana před strachem: Jsem klidná a šťastná.
  • Posílení sebedůvěry: Důvěřuji sama sobě.

Zároveň jsou afirmace krásnou cestou jak se zastavit v hektickém dny a vzlétnout od stresu..
Nádherný den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama