Jaký je stav duše? Podívejte se do zrcadla

16. listopadu 2013 v 20:24 | Lilian |  Svět duše
Jaká je moje duše, takové je mé tělo. Jednoduché.

Nemoci a nerovnováhy ve vztazích k sobě samému i k ostaním se promítnou nejdřív na úrovni duše, která se snaží sdělit nám, co je třeba přijmout, uvědomit si, vyřešit.. Pokud to ignorujeme přenese se věc na fyzickou úroveň. Asi tak jako když se nám duše snaží sdělit, že máme zvolnit, že toto pracovní tempo nejde stíhat pořád.. Ignorujíc tuto zprávu se třeba stane, že si o víkendu zlomíme žebro při pádu ze schodů a máme 4 týdny neschopenku, protože je potřeba zastavit... Nebo třeba pijeme hodně alkohol, takže po odmítnutí zabývat se tím vědomě, se prostě signál přenese do fyzického těla např. prostřednictvím velmi špatné reakce na alkohol, neschopnosti jej odbourávat či žaludečních problémů.. O tom, ale třeba někdy příště hlouběji (i s tím, z čeho vznikají nemoci..).


Stav fyzického těla úzce souvisí s tím, jak moc člověk naslouchá své vlastní duši... Jinými slovy odráží stav našeho vnitřního světa..

Proč třeba hubení dál hubnou? Nejistota, úzkost, sevření a neschopnost vyjádřit své strachy, malá důvěra ve své vlastní schopnosti, apod. ..? Duše se potýká s těmito pocity a a pokud je to neřešeno, bere si energii těla na pomoc, tzn. celé se to přenáší i do fyzické úrovně.. Nicméně tělo té energii moc nemá, takže 'hubeňour' začne ještě hubnout a čerpat tak i z těch málo zásob, které má. A tloustnutí tlustých? Je za tím podvědomá potřeba obalit si nervy, udělat si zásoby na horší dobu, zajíst své pocity, schovat sám sebe do něčeho měkkého, ochránit se a oddělit se vrstvami od krutého světa..?

Samozřejmě v tom hrají roli i další věci - genetika, životní styl, zvyklosti v rodině... Ale i to jak se co projeví, je dáno duší a tím jak danou věc my sami vnímáme.. Např. špatný životní styl sám o sobě odráží stav duše, je to symptom, protože přejídání či trápení se hlady ukazuje hlavně na vnitřní problém. Samotný výsledný fyzický stav je jen důrazným upozorněním duše na přehlížený problém. Prostě končím jak jsem začala - jaká je má duše, takové je mé tělo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama