Listopad 2013

Jaký je stav duše? Podívejte se do zrcadla

16. listopadu 2013 v 20:24 | Lilian |  Svět duše
Jaká je moje duše, takové je mé tělo. Jednoduché.

Nemoci a nerovnováhy ve vztazích k sobě samému i k ostaním se promítnou nejdřív na úrovni duše, která se snaží sdělit nám, co je třeba přijmout, uvědomit si, vyřešit.. Pokud to ignorujeme přenese se věc na fyzickou úroveň. Asi tak jako když se nám duše snaží sdělit, že máme zvolnit, že toto pracovní tempo nejde stíhat pořád.. Ignorujíc tuto zprávu se třeba stane, že si o víkendu zlomíme žebro při pádu ze schodů a máme 4 týdny neschopenku, protože je potřeba zastavit... Nebo třeba pijeme hodně alkohol, takže po odmítnutí zabývat se tím vědomě, se prostě signál přenese do fyzického těla např. prostřednictvím velmi špatné reakce na alkohol, neschopnosti jej odbourávat či žaludečních problémů.. O tom, ale třeba někdy příště hlouběji (i s tím, z čeho vznikají nemoci..).


Marcus Aurelius - krátká moudra v citátech

13. listopadu 2013 v 17:47 | Lilian |  Knihy a jejich život
Filosofie to je moje.. Dneska jsem náhodně narazila na několik citátů M. Aurelia.. Třeba si v nich taky najdete chvilku pro zamyšlení...

"V životě člověka je jeho čas jen okamžik. Vše, co jest tělo, je plynoucí voda, a vše, co jest jeho duše, jen sny a páry."

"Svět je kapkou bláta visící v nekonečnu a člověk je zvíře, které udělalo kariéru."


Moje citáty - II

1. listopadu 2013 v 20:27 | Lilian |  Svět duše
Kdo má odpověď na vše, nemá odpověď na nic.

Myšlenka je tak hluboká, jak je hluboký člověk, který ji čte.