Proč se nám zdají sny?

27. září 2013 v 20:09 | Lilian |  Svět duše
Jak jsem psala v předchozím článku, každý člověk má jedinečné sny. Ale nejen ty, které si uvědomuje, když je vzhůru. I naše sny během spánku jsou jedinečné. Přinejmenším si nejsem schopna představit, že by bylo možné, aby se lidem zdály úplně totožné sny (se stejnými obrazy, se stejnými osobami, se stejným příběhem i sdělením). A to už jen proto, že každý vnímáme a představujeme si věci jinak...

Odrážejí sny pouze naše prožitky a duševní rozpoložení, vzhledem k tomu, že naše mysl zpracovává informace, které prožila během bdělosti nebo je tam i skrytý význam, kterým komunikují vyšší sféry naší duše? Proč se nám sny vůbec zdají?Důvody cítím asi takto:
1) kompenzace - ve srovnání s reálným světem
Zdá se vám o létání, o bydlení na hradě nebo třeba o tom, že jste bohatí a známí? Často si naše podvědomí do snů promítne to co bychom si přáli. Sny takto fungují jako kompenzace za to, jak se nám daří v bdělém stavu. V podstatě se tak dá alespoň částečně kompenzovat a vytvářet rovnováha - např. někdo komu se nedaří a má problémy/starosti, má často pěkné sny a tak se nejen příjemně vyspí ale zároveň i načerpá energii pro bdělý stav, tím, že mu podvědomí umožní prožít sen a naladit se na pozitivnější strunu.. Prostě dá mu prožít, že to jdeUsmívající se.

2) řešení reálných problémů
Když řešíme nějaký problém, máme ho většinou plnou hlavu, a to se právě promítne i do snů. Když jsme bdělí, tak uvažujeme na základě svých minulých zkušeností a reálných možností (dle nás samotných reálných), ale ve spánku se přepneme a jsme kolikrát na problém schopni nahlédnout úplně z jiného pohledu, kterého jsme předtím nebyli schopni! A to nám může často pomoct problém vyřešit, a tak úsloví 'Vyspi se na to.' nebo 'Ráno moudřejší večera' mají opravdu něco do sebe.
Navíc sny mohou na problémy poukázat. Někdy si je ani neuvědomujeme, nepřipouštíme, ale ve snech se projeví, protože naše podvědomí i naše duše o nich ví. Sny nám taky naznačí hloubku našich strachů...Osobní příkladSmějící se.. Než jsem se posunula ze svého nepochopitelného a tím pádem absolutně neuchopitelného strachu ze psů, tak se mi zdávalo i několik snů za noc o psech či vlcích a já jsem utíkala, kolikrát mě pokousali, hladověla jsem na stromě, protože dole na mě čekali... Ve snech byla spousta docela děsivých detailů a tyto sny mi ještě prohlubovaly můj problém a strach ze psů.. Až reálnou zkušeností (minimum psů je zlé, ne všichni štěkají aby zastrašili, atd.) a přijetím faktu, že toto si nesu asi z některého z minulých životů (nebo ze zážitků z dětstí, které si nepamatuju - pokud máte problém přijmout teorii více životů pro jednu duši jako učební proces..) se to začalo zlepšovat.. A dneska třeba nemusím přecházet na 2. stranu chodníků, protože na té 'mé' jde pes bez vodítka...

3) objevování hlubších zákoutí duše a jejích přání
Sny mohou poukazovat i jen na naše skryté sny... Na naše přání, která v bdělém stavu neumíme pojmenovat (ve snu je procítíme, prožijeme) nebo snad ani si je nechceme/neumíme připustit (protože je to divné, nestandardní, .. prostě takovéto 'co by tomu řekli lidé?'). Ve snu mohou vyplavat sny, které se naší vědomé mysli podařilo potlačit (jako neusplnitelné nebo z nějakých důvodů předem zavržené). Takže se často můžeme i sami o sobě dozvědět zajímavé věci (ale z vlastní zkušenosti upozorňuji, že to chce nějakou odvahu a otevřenost vůči sobě).
Sny svým způsobem i léčí a jsou pro nás možností přijímat moudrost vyšších sfér, na které jsme v podvědomí napojení...

A jak se sny pracovat? .. o tom napíšu zase příště.. Usmívající se
..a budu ráda za komentáře se zkušenostmi či názory na sny a jejich významy.. Pamatujete si třeba své sny?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama