Na živo...Paco de Lucía

27. července 2013 v 16:47 | Lilian |  Hudba
Úžas. Stále nemám slov. Včerejší koncert Paca mě naprosto pohltil!
Všechno ve mně tančilo, zpívalo, milovalo i tesknilo..


Paco přišel na jeviště sám a zahájil koncert sólovou skladbou. Pak se k němu připojila skupina 2 zpěváků, kteří doprovázeli zpěv či rytmickým tleskáním, tanečník Farruco, bubeník, basák, harmonikář (příležitostní hráč na klávesy) a 2. kytarista. V první chvíli mi to snad ani mé španělské duši úplně nedocházelo.. Až za nějaké 2-3 skladby jsem se sladila a pak už to byl životní nářez, totální fascinování s očima otevřenýma dokořán, nasávající každý akord. Těžko kdy se dá čekat, že ještě bude příležitost slyšet jej na živo. Poslechli jsme si flamencovou hvězdu a to bude těžko nějaký další host festivalu Colores flamencos v Olomouci překonávat.

Byl to úžasný koncert, plný emocí! Kytara hladila i smutně naříkala a do toho se rozléhal expresní zpěv plný rozpolcenosti mezi slaboučkou nadějí (která ještě neumřela ale visí na vlásku) a beznadějí namíchanou se smutkem ze ztráty milované osoby.. A to nemluvím o tanečníkovi - Al Farruco - který s lehkostí převedl pocity strun do tance plného rozhodnosti i smíření s prohrou.. A nevěřila bych, jak nádherně zní flamenco na foukací harmonice, jak na ní pláče po promarněné šanci..

Prostě těžko popsatelný hluboký zážitek, když jsem s milovaným mužem zároveň klepala do rytmu a se zadržovaným dechem sledovala umělce na pódiu. Opravdu nádherná třešnička na dortu na oslavu 2. výročí svatby...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama