Šéfové v práci - aneb Time management

16. listopadu 2012 v 17:52 | Lilian |  Knihy a jejich život
Nemohla jsem odolat a níže najdete krásný popis moderních šéfů, jak jej popsali Friedrich Assländer a Anselm Grün v knize Time management jako duchovní úkol.

"V podnicích vždy narazíme na slepý aktivismus, kterým se vedoucí pracovníci snaží demonstrovat, že dávají něco do pohybu. Ale ve skutečnosti jen víří prach. Během času se pro toto jednání vyvínul vlastní odborný termín: kapučínový manažer - neboli na povrchu spousta pěny a pod ní málo účinné látky.


Aktivismus je úhybná technika. V jednání a konání se lze její vinou vyhnout kontaktu se sebou samým a s hlubinnou vlastní duše. Ve skutečnosti se nikdy nepustíme do toho, oč zásadně jde: ať o vlastní emoce nebo o to, připustit si něco k tělu. Nedbáme na to, co skutečně vidíme a slyšíme, a nedbáme na to, co se skrývá za slovy. Bojíme se, že ztratíme kontrolu, pustíme-li se naplno do nějaké situace, a proto raději zůstáváme na povrchu věcí." (str. 102)

Není divu, že tito šéfové jsou neorganizovaní, neuratičtí, zmatení, neustále ve stresu a zahrnuti papíry, se dvěma telefony u ucha a neustále pobíhající... A co u toho stihnou? Většinou skoro nic. Kdo to znáte z praxe? Usmívající se


Rozhodně jsem se nejen poučila ale i pobavila u této duchovno-prakticky laděné knihy. Jsou tam moc pěkná zamyšlení:
  • jak se vše zrychluje a v jakých situacích je to spíš kontraproduktivní
  • jak se chová moderní šéf
  • co a jak si plánujeme osobně nebo v práci a jak nám vychází a hlavně proč se pak divíme kde ten čas je
  • z jakého slova vychází slova pauza a proč se říká chytit příležitost za pačesy Usmívající se
  • .. a spousta dalších věcí
Takže doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama