Ranní citáty k čaji

29. září 2012 v 8:06 | Lilian |  Knihy a jejich život
Zatím ležím v posteli a slibovaný čaj v nadpisu článku ještě ani nevařím, ale nijak mi to nevadí. Dnešní ráno volá po citátech... Třeba Vás osloví aspoň jeden, který se pro dnešní den/svět hodí.. Pro mě osobně zvlášť ten poslední..

Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratí přítele.
FRANCIS BACONOptimista prohlašuje, že žijeme v nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
JAMES BRANCH CABELL

Trp člověče, jestli ti rvou po kouscích srdce, poděkuj jim ještě za svá trápení; jsou krásnější než neurčitá prázdnota těch, kteří nemají čeho litovat.
CLAUDE ACHILLE DEBUSSY

Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny.
BUDDHA

Vysoká životní úroveň spočívá v tom, že vydáváme peníze, které ještě nemáme, za věci, které nepotřebujeme, abychom imponovali lidem, které nesnášíme.
ORSON WELLES

(zdrojem byl web citaty.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jajika Jajika | Web | 29. září 2012 v 8:12 | Reagovat

viem že je to otravné ale  potrebujem hlas mohla by si pre mňa hlásnuť tu : http://the-sims-2-vsetko.blog.cz/1209/miss-sims-2012-1-kolo-d#komentare
Som tam ako Jajika pls hoď mi tam hlas ak chceš aj ja hlásnem pre teba....

2 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 29. září 2012 v 16:44 | Reagovat

První krásnej. Přimělo to k zamyšlení nad změnami, hlavně těmi nevynucenými, přirozenými. Lidé se mění, zevnitř i zvenku a proto se někdy stává, že si nerozumí s lidmi, se kterými se dřív rádi scházeli. Neexistuje viník, ale smutek to nesmaže. Nedávno jsem si při rozhovoru s kamarádem uvědomil, že člověk je několikrát úplně jiným člověkem postupem věku, to znamená, že nežijeme jen jeden život, jak si všichni myslí, ale hned několik. Jako děti, jako puberťáci, jako mladí dospělí, ve středním věku i ve stáří máme vždy jiný druh přemýšlení, přístup k životu a jinak jednáme. Každý by se mohl sám nad sebou zamyslet "Kolikrát už jsem byl jiným člověkem?" :-)

Citát Debussyho je ryze pravdivý a poslední sice není nový, ale dokonale vystihuje konzumní a materialistickou náturu lidstva jako celku - výjimky se naštěstí najdou všude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama