Září 2011

Sexistické prasátko je zase tady!

29. září 2011 v 21:10 | Lilian |  Reklamní kampaně, PR
Po delší době zase článek do téhle rubriky, ale nebude nijak extra odborný. Jen chci upozornit na 3. ročník soutěže o nejvíc sexistickou reklamu. Není podstatný formát reklamy (billboard, vizuál v časopise megaboardy..), ale logickéé nebo naopak nesmyslné využití nahoty a sexuálních symbolů v reklamě.


Morová rána

23. září 2011 v 21:18 | Lilian |  Knihy a jejich život
Další z velmi oblíbených knih. Humor, nadsázka, hloubka života, odhodlání nevzdát se a krásná radost ze 'všedních obyčejných' okamžiků... Není moc co dodat. Knížka která prostě umí pohladit!

"Jako všechny děti jsme byli krvežíznivé příšerky a pochutnávali jsme si na bábinčiných zkazkách o brutalitě, smrti a násilí. Nejraději jsme měli bábinkou vymyšlený příběh o malém chlapečkovi, který si strčil do nosu fazoli a fazole vyrostla a rosla mu vzhůru skrze hlavu a z větviček jí visely kousíčky mozku." (str. 218)


Prokleté i osvobozující... Ticho

21. září 2011 v 20:10 | Lilian |  Úvahy
Ticho...

Moc ráda poslouchám ticho. Má svoji melodii, svou vlastní hudbu, která jemně tančí s duší člověka. Je osvobozující, uvolňující. Na nic nemyslím. Jsem. Krásné ticho sdílené... Souznění. Myšlenky přichází a odchází, melodie duše hraje a je stále ticho..

Někdy je pro mě ticho smutné, opuštěné, plačící. Myšlenky se hrnou a nepřestávají napadat melodii duše, nahlodávat obavami a strachy. Ale vždycky časem odplave a přijde zpět ticho nesmrtelné a krásně hluboké.

Možná se dá napsat dvoustránková esej na ticho, ale já ji nenapíšu. Ticho dává hrozně moc a není třeba o tom psát romány, protože pokud to někdo necítí a nezajímá ho to, tak ho ani nehne zkusit ochutnat/vychutnat ticho...

Ticho je ticho je ticho.

Tendrování a čtení v tramvaji

19. září 2011 v 21:24 | Lilian |  Ze života...
No, konečně jsem zase napsala nějakých pár věcí ze života, ale mrzí mě, že teď to tu celkem zanedbávám. Neznamená to úplně, že dělám houby. Docela si užívám vaření, sledování seriálů, lenošení doma a včera jsem konečně po delší době odrátovala druhou skleničku, takže mám pár - do koupelny. Jinak týmový teambuidling byl dobrý, tedy zprávy nic moc, ale jídlo moc dobréUsmívající se.