Moje vysněná zvířátka

25. března 2011 v 22:55 | Lilian |  Ze života...
Nemůžu nenapsat o mých milých zvířátkách, které zatím nemám(e), ale někdy třeba budou. A když nebudou, tak to nevadí, protože mě prostě fascinují. Je to hodně starostí a péče, protože takový drobečci se nesmí zanedbávat, aby nezhubli. Proto je na to zatím čas, ale v budoucnu se ještě uvidí..

1) Chameleonek
Jedinečný mistr v maskování. "Jsem tu, a nejsem tu!"

Fascinující koulení očima, úžasně dlouhý a rychlý jazyk (jak ví kdekterá moucha) a navíc mistr barev! To nejde než obdivovat. Chamelonů je (jak jsem vygooglila) víc jak 100 druhů, takže z toho by určitě byl nějaký, který by se mnou kamarádil. Taky jsem si zjistila na co všechno jim je měnění barvy:
  • ztmaví se, když se chtějí na sluníčku ohřát (a tmavší barva znamená víc absorbovaného tepla)
  • změní barvu, když se chce skrýt před nepřáteli
  • co nejjasnější barvou straší a vyjadřuje svou nadvládu nad sokem
  • nejvíce kontrastní barvu oproti okolí chameleon volí, když chce přilákat pozornost samičky a zalíbit se jí.
Kdyby si chtěl někdo přečíst více, tak jeden ze zajímavých článků zde.

2) Bazilišek smaragdový
To je druhý zlatíčko s roztomilým pohledem, krásnou smaragdovou barvou a naprosto nádhernýma 'pařátkama'. Je to ještěr z rodu leguánovitých a jeho chování doma má trošku větší nároky na chování, protože dorůstá až 80 centimetrů (žádné malé terárko tedy nevystačí). Jeho fascinující vlastností je schopnost běžet kratší vzdálenosti po hladině, takže se mu říká 'Ježíšova ještěrka'. A proč taky ne, milý je na to dost!

Varana tu ani nemá smysl psát, protože nejsem zoologická zahrada a takové 'malé' zvířátko se opravdu doma zvládat nedá. A v krmení mrtvejma krysama na tyčce bych asi nebyla uplně dobrá. Takže se prostě zas zajdu podívat do zoo, protože je to holt zážitek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama