Zdraví...

5. února 2011 v 21:51 | Lilian |  Úvahy
Zdraví je opravdu jedna z nejdůležitějších věcí...Odvíjí se od něj strašne moc věcí. Jaké koníčky si můžeme dovolit dělat, jakou práci si najdeme i například v jakém patře budeme bydlet, jestli potřebujeme asistenta, ... 


Není na místě nic podceňovat, i když nemusíme být všichni hypochondři.

Jakkoli si to opakuji několikrát za den, mám pocit, že člověk stejně není schopen si toho daru dostatečně vážit, dokud se něco nestane. A může to být i blbost typu - mám chřipku, takže pár dní jsem mimo aktivní práci/akce s kamarády. A co teprve když si má člověk představit, že se něco stane (ono se vždycky může něco stát, a nemá smysl říkat "mě se to stát nemůže", ale na druhou stranu ani nemá smysl se s tím předčasně užírat). Stačí to mít někde vzadu v hlavě, připustit si, že život se mění a naše okolí může přinést spoustu nepředvídatelných věcí, a že zdraví máme prostě opravdu jen JEDNO. 

Nelíbí se mi, když někdo říká "mě to nezajímá" nebo "na něco umřít musím". Ani jedno podle mě není na místě. Jsme naživu, nejpravděpodobněji proto, že náš život má nějaký smysl, nebo jsme ve fázi hledání smyslu našeho života, a na to je potřeba mít energii a zdraví. A ta druhá užívaná fráze? Samozřejmě, že na něco umřu (teda pokud se do té doby nedostanu do fáze fyzické nesmrtelnosti - ale tuto možnost pro tentokrát pominu), ale to ještě neznamená, že se musím ruinovat co to jde! Tím nemyslím, že si člověk nemá života užívat, hledat nové zkušenosti. Ale otázka je, co kdo chce zkoušet a na co má psychiku, aby to zvládal kočírovat. 

Každý máme nějaké závislosti, otázka pak zůstává u jejich vážnosti (např. bez závislosti už nezvládám žít) a taky u jejich škodlivosti (jak moc škodí zdraví toho kterého jednotlivce). Každý má jiné hranice a myslím si, že uvnitř sebe sama, je si jich dokonce vědom. Pak už je to o volbě a rozhodnutí... 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 28. ledna 2012 v 20:14 | Reagovat

Když tak pročítám pár tvých úvah, divim se, že jsem jediný ( skoro ), kdo komentuje. Tvoje články se čtou dobře a plynule, když ještě přibude nějaké zajímavé téma, mám potřebu se vyjádřit taky.
   K článku. Já si přibližně měsíc pohrávám s myšlenkou, co je vlastně opravdu důležitější - zdraví nebo štěstí? Znám lidi šťastné i přes své postižení a znám lidi zdravé jako řípa neustále si stěžující na nešťastný život. To je ale spíš otázka pro dlouhou debatu, která stejně možná nemá konce.

2 anniele anniele | Web | 29. ledna 2012 v 19:25 | Reagovat

[1]: Díky, jsem ráda, že se Ti člány dobře čtou :-). Komentáře se sice moc nehrnou, ale člověk píše pro sebe, pouze je škoda, že bez komentářů se těžko posouvá dál a taky nemá tu konfrontaci, která vede ke změnám..
Záleží primárně na tom, čeho si člověk VÁŽÍ. A zdraví je prostě věc, která nejde ošidit, koupit, vyměnit... A z toho by měli lidé vycházet, ale mám pocit, že na to velmi často zapomínají..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama