Šifra mistra Leonarda

29. listopadu 2010 v 16:00 | Lilian |  Knihy a jejich život
Dan Brown si teda pěkně pohrál a vytvořil knihu, která umí lidské smysly pěkně napnout...

Nemám ráda hysterii kolem čehokoli, takže jsem si knížku přečetla až teď, kdy ten zájem opadl a nemluví se o ní jako bestselleru na každém rohu. A musím říct, že těch 511 stránek za včerejší večer a dnešní dopoledne, jsem louskala tak rychle jak jen to šlo..

"Roku 325 našeho letopočtu se rozhodl, že sjednotí Řím pod jedním náboženstvím. Křesťanstvím. Konstantin byl dobrý politik. Viděle, že křesťanství je na vzestupu a jednoduše si vsadil na vítězného koně. Historikové se dodnes podivují nad brilantností, s jakou Konstantin konvertoval uctívače slunce ke křesťanství. Tím, že spojil pohanské symboly, data a rituály s křesťanstkými tradicemi, vytvořil hybridní náboženství, které bylo přijatelné pro oba tábory." (str. 262)


"Moc ženy a její schopnost dát vznik novému životu byla kdysi velice posvátná, ale pro převážně mužskou církev, která tehdy byla na vzestupu, představovala dosti závažnou hrozbu. Proto byla posvátná žena démonizována a přeměněna v něco nečistého. Žena, kdysi posvátna dárkyně života, se stala nepřítelem." (str. 269)

Knížka je super a historické, symbolické, faktické a jakékoli jiné souvislosti jsou naprosto úžasné a fascinující! Navíc ty překvapivé zvraty, zápalava informací o historii víry a evangeliích, vykreslení postav... Prostě paráda.

Neměla bych problém vybrat spoustu dalších myšlenek, překvapujících faktů a souvislostí, ale nechci nikomu zkazit zážitek z objevování knihy a jejích příběhu, takže radši nenapíšu víc... Doporučuji rozhodně k přečtení..Mě kniha ukrátila čas proležený v posteli, protože jsem nemocná. Jaká knížka přijde na řadu dál, zatím netuším..

..Každopádně mám nad čím přemýšlet. Církev, náboženství, původní podoba křesťanství jsou jen některá klíčová slova, která mi teď krouží hlavou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pravda(?) Pravda(?) | 12. prosince 2010 v 15:48 | Reagovat

Prosím Vás, nevíte někdo kdy zemřel Ježíšův biologický otec(Zachariáš(?); =otec (i) Jana Křtitele) a byl nějak příbuzný s Marií(Ježíšovou matkou) ?
Kdy zemřel Josef(Ježíšův "adoptivní" otec)?
Stačí i jen údaj o tom, kolik přibližně let bylo při těch událostech Ježíšovi.
Kolik let bylo Marii a Josefovi když se poznali a kolik při jeho početí?
Kde se to dá najít?
Předem děkuji.

2 anniele anniele | Web | 12. prosince 2010 v 18:14 | Reagovat

[1]: Hm..tak to jste mě asi přecenil/a.. Takhle daleko jsem se v hledání ještě nedostala... Za případné doplnění mých znalostí budu jen ráda:-)

3 Pravda(?) Pravda(?) | 15. prosince 2010 v 0:40 | Reagovat

[Josef mohl být starší o takových 15let...]
+ Kolik dětí pak měla s Josefem(? ;-)  ?

4 Pravda(?) Pravda(?) | 16. prosince 2010 v 11:22 | Reagovat

+ Tehdy byli lidé staří, když se dožili 45(?).

P.S. Takové závažné informace, jako kde studujete nebo odkud jste-nejste, by jste zde zveřejňovat neměla. Co když opravdu je parta vypatlanců, kteří hájí "tu svoji" pravdu všemi prostředky...  ;-)

5 Anie Anie | Web | 14. července 2012 v 21:06 | Reagovat

Dan Brown patří k mým oblíbeným spisovatelům. Myslím, že je prostě geniální! Tuto knihu jsem samozřejmě četla a líbila se mi opravdu moc. Dan Brown vždy zvolí pro svou knihu zajímavé a záhadné téma. Z jiných knih můžu doporučit Pavučinu lži známou také pod jiným názvem Anatomie lži.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama