Zdeněk Jirotka: Muž se psem

29. dubna 2010 v 17:32 | Lilian |  Knihy a jejich život
Naprosto vtipno-šílená knížka.
Humor je jaksi nezapomenutelný a vykreslení postav skvělé a originální .

"U firmy Peters, Wild a Maresku nebylo této věci pochyb: nikdy nepřekročila hranice zákona. Od začátku svého působení se pohybovala na nesprávné straně této pomyslné čáry a nikdy nepocítila touhu vydělávat peníze způsobem poctivým. O věechny její obchody se policie velmi živě zajímala."

"Vypadá to asi takto: spěcháte na nádraží a cestou zmoknete. Jste rozmrzen. Pochopitelně. V polovině cesty vám praskne tkanička v botě. To vás rozzlobí. Pochopitelně. Nakonec vám vlak ujede. Nepochopitelně. Podle vašich hodinek měl jet až za pět minut. Máte pocit, že svět je řízen naprosto neodpovědným způsobem, a netečné tváře nádražního personálu vás pobuřují. Připadáte si jako dynamitová nálož a v duchu si myslíte, že byste teď nikomu neradili, aby sis s vámi něco začínal. Vtom se na vás oboří neznámá dáma a považujíc vás za úředníka drah, arogantně vám vynadá za to, že automat na peronní lístky nefunguje. Vlna zadrženého vzteku vám stoupne až k hrdlu, pak se to ve vás nějak zlomí, sednete si na kufr a dáte se do smíchu."

"Tlouštík přes svoji otylost běžel dobře. Občas se ohlédl po dívce, ale jeho tvář neměla výraz pronásledovaného člověka. Zářila z ní radost hravého štěněte. Nevinná a veselá honička nabyla poněkud jiné tvářnosti, když pan Maresku porazil muže v placaté čepici. Snad to byl ijnak občan zcela mírumilovný, ale ukázalo se, že naprosto nesnáší, aby ho někdo porazil a běžel dál, jako by se nechumelilo."

a o učení angličtiny.?
"V jedné ze svých anglických lekcí měl přeložit větu: I bought a copy, but put it away in my pocket to read later on, as I had to get out of the tram, což učinil tímto způsobem: Koupil jsem si kopí ale strčil jsem je do kapsy, abych jej použil později při vystupování z tramvaje."

(citováno z knihy Zdeněk Jirotka, Muž se psem, ISBN 80-7268-031-5)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arnaud Arnaud | Web | 1. listopadu 2012 v 21:14 | Reagovat

Milenka, která není vším, není ničím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama