Červenec 2009

Nehodovost a frajeřina

26. července 2009 v 20:06 | Lilian |  Ze života...
"Víte, co je auto bez řidiče? Vůz, který řídí ženská!" praví se posměšně v jednom vtipu. Na ženy, které řídí se pravidelně sypou vtipy a posměšky mužů. Já tyhle rádoby chytré průpovídky vnímám dost rozporuplně. Zaprvé proto, že když blbě a neschopně řídí řidič (chlap), tak to většinou nikdo nekomentuje slovy: 'No jó no, chlap...'.

Ženy prostě jezdí většinou trochu jinak, mají jiný styl. Můžete to nazvat pomalý, méně prudký, neagresivní a podobně. Mnohy i ne příliš plynulý a třeba vlekoucí se v každé zatáčce, aniž by to bylo nutné. No, ale každý si troufá jinak, a když je to takto bezpečné, tak proč ne. A pokud vy stíháte jet rychleji, no tak kdo vám brání předjet.?


NNV - nezbytně nutné věci

19. července 2009 v 21:05 | Lilian |  Svět duše
Zase sedím za stolem a přemýšlím. Jen tak se tu sama divím, proč jsou některé věci zdůrazňovány, jako by na nich závisel svět, život, existence, či kdovíco ještě.

Proč to co hýbá světem v médiích je v životě pro jednotlivce v převážné většině zbytečné? Proč táhnou hororové zprávy, které jsou pokud možno ještě navíc plné bulváru? Proč se někde nemluví, o tom, co většinu lidí zajímá vnitřně.? Hlavně, že vím, že tam se stalo toto a toto, že plánují setkání vlád, že se chystá další administrativní změna... Co takhle téma, které je blízké duši a srdci.?