K čemu je mi ekonomie 2?

15. ledna 2009 v 15:14 | Lilian |  Úvahy
Tak jsem dneska úspěšně udělala celkem těžkou zkoušku z ekonomie. Mám z toho radost, ale na druhou stranu si říkám a proč jako.? Proč se tohle mám učit? Proč si mám vtloukat do hlavy spoustu věcí, vzorečků a odvozování substitučních efektů a jejich poptávkových křivek po kapitálu?

K čemu to budu potřebovat? Nevím.. Myslím, že k ničemu. Jednak proto, že je to teorie se spoustou zjednodušujících předpokladů, které se liší od reality. To ještě chápu, že zjednodušení jsou od toho, abysme pochopili ty základní vztahy mezi veličinama. Jak se co ovlivňuje, jak co a s čím souvisí...

Ale stejně tu zůstává moje otázka... K čemu je něco, co si nacpu do hlavy, ale už nikdy nepoužiju?

Když se budu ucházet o práci, a řeknu: "Umím všechny modely optimalizačního chování spotřebitele, který maximalizuje užitek i přes neexistenci kapitálového trhu.", tak mi to asi nebude nic platné... Tak jako nabídkové a poptávkové křivky firmy po práci v dlouhém období, když dosahuje nulového ekonomického zisku (a ekonomický zisk není totéž jako normální zisk:-))...a většina těch dalších věcí, která mi obvykle po zkoušce lítá hlavou a hledá, do jakého šuplíčku se uložit (nikde nechtějí produkční kopec v Dl. období a chudinku izokvantu:-)).

Proč u toho mám teda trávit spoustu zbytečného času?

Abych nebyla nerealistická a jen kritická, něco maličko mi to dalo...ale to hlavně ty souvislosti a ne biflování vzorců a teorií peněz z 17. století...

No mám to za sebou, ale už se opravdu těším, až se to budu učit znovu....tentokrát v ještě lepší kvalitě...totiž za rok na státnice:-)

Asi mi to k ničemu moc nebylo, ale je to povinný předmět, takže na výběr není. A že máme na školách občas "zajímavé a užitečné" předměty, že styl výuky není ideální, že nejsme správně motivování a že bysme chtěli víc praxe, taky že ne všichni kdo studují ekonomickou školou jsou budoucí podvádějící podnikatelé...? - o tom třeba někdy jindy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama